Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Nowy konkurs EIT na budowanie zdolności innowacyjnych europejskiego szkolnictwa wyższego

Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) ogłosił trzeci konkurs Inicjatywy HEI: Budowanie potencjału innowacyjnego szkolnictwa wyższego. Nabór wniosków rozpocznie się 17 listopada 2022 r. i potrwa do 28 lutego 2023 r.

W ramach tego zaproszenia instytucje szkolnictwa wyższego oraz ich partnerzy nieakademiccy z Europy i krajów stowarzyszonych z programem Horyzont Europa mogą otrzymać do 12 mln euro z funduszy EIT na rozwój projektów, które będą koncentrować się na budowaniu zdolności i szkoleniu talentów w dziedzinach zaawansowanych technologii. Przewiduje się, że dofinansowanie uzyska do 16 projektów.

Nowością w tegorocznym konkursie będzie szczególny nacisk na szkolenie talentów technologicznych w szkolnictwie wyższym, zgodny z nowym sztandarowym programem EIT: Deep Tech Talent Initiative.

Zaproszenie opiera się na sukcesie poprzednich naborów ogłoszonych w ramach Inicjatywy EIT HEI, w ramach której nagrodzono 50 projektów reprezentujących ponad 290 instytucji szkolnictwa wyższego i 300 organizacji pozaakademickich, tj. podmioty prywatne, ośrodki badawcze, władze publiczne i stowarzyszenia.

Więcej informacji

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.