Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Zmienione zasady dotyczące pomocy publicznej na działalność B+R+I

Komisja Europejska przyjęła zmieniony komunikat w sprawie zasad pomocy państwa na badania, rozwój i innowacje.

Zasady ramowe dotyczące działalności badawczej, rozwojowej i innowacyjnej mają na celu ułatwienie działań w tych dziedzinach, które ze względu na niedoskonałości rynku nie byłyby w stanie rozwijać się bez wsparcia publicznego. Zmienione zasady ułatwią państwom członkowskim wspieranie badań, rozwoju i innowacji również w małych i średnich przedsiębiorstwach, przy jednoczesnym zapewnieniu równych warunków działania.

Zmienione zasady ramowe w szczególności mają na celu:

  • poprawę i aktualizację istniejących definicji działań z zakresu badań naukowych i innowacji kwalifikujących się do wsparcia na podstawie zasad ramowych;
  • umożliwienie wsparcia publicznego dla infrastruktur testowych i doświadczalnych niezbędnych do opracowywania, testowania i rozwijania technologii;
  • uproszczenie niektórych przepisów w celu ułatwienia praktycznego stosowania zasad ramowych oraz zmniejszenia ewentualnych nadmiernych obciążeń administracyjnych dla przedsiębiorstw i organów publicznych.

Więcej informacji

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.