Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Nabór trwa – sięgnij po EU Prize for Women Innovators 2021

  • Opublikowano: 25 marca 2021
  • Autor: redakcja

Otwarty jest nabór zgłoszeń do pierwszej w Horyzoncie Europa edycji nagrody dla innowatorek – EU Prize for Women Innovators 2021. Do zdobycia są trzy nagrody główne po 100 tys. euro oraz nagroda dla „wschodzącej innowatorki” w wysokości 50 tys. euro. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 czerwca 2021 r.

Możliwości stwarzane przez nowe technologie i przełomowe innowacje mają zapewnić sprawiedliwą i zrównoważoną odbudowę, której Europa potrzebuje. Ale Europie grozi utrata tych możliwości, jeśli połowa jej populacji zostanie pominięta jako źródło innowacji i kreatywnych talentów.

Nagroda UE dla innowatorek jest wyrazem uznania dla przedsiębiorczych kobiet, stojących za przełomowymi innowacjami. W ten sposób UE stara się podnosić świadomość potrzeby zwiększenia liczby kobiet w gronie innowatorów oraz tworzyć wzorce do naśladowania dla kobiet i dziewcząt na całym świecie.

Nagroda przyznawana jest najbardziej utalentowanym przedsiębiorczyniom z całej UE i krajów stowarzyszonych z Horyzontem Europa.

W kategorii głównej przyznawane są trzy nagrody po 100 tys. euro każda. Czwarta nagroda w wysokości 50 tys. euro jest przyznawana obiecującej „Rising Innovator” w wieku do 30 lat.

Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca 2021 r.

Wszystkie wnioski należy składać za pośrednictwem portalu Funding and Tenders . Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu przed złożeniem wniosku.

Więcej na ten temat na stronie KE.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.