Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Komisja poszukuje czołowych innowatorów do Rady Doradczej EIC

  • Opublikowano: 28 maja 2021
  • Autor: redakcja

Europejska Rada Innowacji (European Innovation Council – EIC) ogłosiła właśnie otwarcie naboru dla osób zainteresowanych członkostwem w nowej Radzie EIC. Kandydatury należy zgłaszać do 30 czerwca 2021 r.

Zgodnie z przepisami programu Horyzont Europa rada ta ma do odegrania potężną rolę prowadzenia implementacji EIC jako najambitniejszego europejskiego programu w zakresie innowacji, dysponującego budżetem w wysokości 10 mld euro. W szczególności rada będzie doradzać w zakresie strategii, programu prac i portfeli tematycznych EIC, a także w szerszych kwestiach polityki innowacji.

Poszukiwani są pasjonaci innowacji: przedsiębiorcy, inwestorzy i inwestorzy kapitału podwyższonego ryzyka, liderzy przedsiębiorstw, naukowcy i pracownicy akademiccy posiadający wiedzę specjalistyczną w dziedzinach związanych z przyszłymi i powstającymi technologiami, zakładaniem i zwiększaniem skali przedsiębiorstw, twórcy ekosystemów innowacji oraz eksperci w dziedzinie innowacji.

Termin zgłaszania swoich kandydatur przez innowatorów upływa w środę 30 czerwca 2021 r. Następnie Komisja wybierze i powoła od 15 do 20 członków rady, która ma rozpocząć działalność we wrześniu. Członkowie działają we własnym imieniu i są mianowani na dwuletnią kadencję, z możliwością dwukrotnego przedłużenia. Rada EIC przejmie zadania poprzedniej pilotażowej Rady Doradczej EIC, która pomagała w kierowaniu początkową strategią i wdrażaniem EIC.

Przepisy programu Horyzont Europa tworzą również nowe stanowisko przewodniczącego Rady EIC, a wkrótce zostanie opublikowane odrębne zaproszenie do składania wniosków o zatrudnienie na tym stanowisku.

Więcej informacji:

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.