Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Ręce na klawiaturze otwartego laptopa. Na ekranie otwarta strona portalu komisyjnego

KE wyjaśnia błędy na portalu Funding & Tenders – GEP oraz IERO

  • Opublikowano: 21 stycznia 2022
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska odniosła się do problemów technicznych, z jakimi borykają się beneficjenci obecnie przygotowujący umowy grantowe (Grant Agreement) w programie Horyzont Europa.

  1. Plan Równości Płci (GEP)

Wystąpił błąd we wdrażaniu systemu informatycznego w odniesieniu do kryterium kwalifikowalności Planów Równości Płci (GEP). Stały się one obowiązkowe w stosunku do konkursów, gdzie ostateczny termin do przesłania aplikacji konkursowej jest określony po 1 stycznia 2022 r.

Ze względu na problem techniczny, weryfikacja posiadania przez wnioskodawcę GEP zostało aktywowane dla wszystkich projektów, które rozpoczynają proces przygotowywania umów grantowych w 2022. Ten błąd został obecnie naprawiony. Jeśli jesteś beneficjentem programu z terminem końcowym przesłania aplikacji jeszcze w 2021 r., a system wciąż pokazuje „Brakuje Planu Równości Płci”, musisz ponownie nacisnąć „Waliduj”. Jeśli problem, w rzadkich przypadkach, wciąż będzie się pojawiał, należy skontaktować się z serwisem strony (service desk).

  1. Kategoria organizacji „Międzynarodowa Europejska Organizacja Badawcza” (IERO)

Status IERO dotyczy tylko bardzo ograniczonej liczby organizacji (na przykład CERN). Ze względu na zmianę definicji prawnych przy przejściu z programu Horyzont 2020 na Horyzont Europa status ten stał się „nieokreślony” dla wszystkich organizacji. Prowadzi to do blokady w przygotowaniu umów grantowych.

20 stycznia 2022 r. zostało zastosowane uaktualnienie, które nadało status IERO „Nie” dla zdecydowanej większości organizacji, odblokowując tym samym przygotowanie umowy o dofinansowanie. W przypadkach, w których problem nie może być naprawiony automatycznie, wyznaczony Przedstawiciel Podmiotu Prawnego (LEAR) organizacji (lub jeden z administratorów konta – account administrator) musi zmodyfikować atrybuty „Organizacja Międzynarodowa” i „IERO” w module zarządzania uczestnikami na portalu  Funding & Tender Opportunities.

Przejdź do Moja Organizacja -> informacje prawne -> edytuj organizację i ustaw pole „Organizacja Międzynarodowa” i „Międzynarodowa Europejska Organizacja Badawcza”, wartość („tak” lub „nie”) odpowiednią dla Twojej organizacji.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.