Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Jak wypełnić kwestionariusz przystąpienia do Misji Climate Neutral and Smart Cities

  • Opublikowano: 8 grudnia 2021
  • Autor: redakcja

Otwarty jest nabór na  wyrażenie zainteresowania (Expression of Interest) przystąpieniem do europejskiej misji na rzecz neutralnych klimatycznie i inteligentnych miast. Zachęcamy miasta, które mają ambicję stać się neutralnymi dla klimatu do przyłączenia się do tej inicjatywy. Aby wesprzeć miasta w procesie składania Expression of Interest udziału w misji, zapraszamy do udziału w webinariach, skoncentrowanych na różnych sekcjach kwestionariusza.

Ponieważ łagodzenie zmiany klimatu jest w dużym stopniu uzależnione od działań miejskich, Komisja Europejska wspiera miasta w przyspieszaniu ich zielonej i cyfrowej transformacji. W szczególności miasta europejskie mogą w znacznym stopniu przyczynić się do realizacji celu Zielonego Ładu, jakim jest ograniczenie emisji o 55 % do 2030 r. oraz, w bardziej praktycznym ujęciu, zaoferowanie swoim obywatelom czystszego powietrza, bezpieczniejszego transportu oraz zmniejszenia zagęszczenia ruchu i hałasu.

Misja Climate Neutral and Smart Cities zaangażuje władze lokalne, obywateli, przedsiębiorstwa, inwestorów, a także władze regionalne i krajowe, aby:

  • 100 miast osiągnęło neutralność klimatyczną do 2030 r.
  • Miasta te działały jako centra innowacji, co umożliwi wszystkim europejskim miastom pójście w ich ślady do 2050 r.

Miasta, które chcą wziąć udział w Misji „100 Climate-Neutral and Smart Cities by 2030” już teraz powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy, aby otrzymać link do Expression of Interest.

Zestaw informacyjny przygotowany przez Komisję Europejską.

Aby wesprzeć miasta w procesie składania Expression of Interest udziału w misji, organizowana jest seria webinariów, skoncentrowanych na różnych sekcjach kwestionariusza.

Rejestracja
  • 10 grudnia 2021, 14.00-16.00,  Webinarium na temat drugiej części kwestionariusza
  • 15 grudnia 2021, 14.00- 16.00, Webinarium na temat ostatniej części kwestionariusza (Capital Needs, Barriers and assistance needs)
  • (Recording) 30 listopada 2021, 14.00-16.00, Webinarium na temat pierwszej części kwestionariusza (Eligibility, Additional Information, Current Emissions)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.