Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Fot.: Marek Kańtoch

IV Polsko-Brytyjskie Forum Naukowe: cyberbezpieczeństwo w centrum uwagi

  • Opublikowano: 30 listopada 2022
  • Autor: redakcja

Zagadnienia związane z szeroko rozumianym cyberbezpieczeństwem były tematem IV Polsko-Brytyjskiego Forum Naukowego, które odbywało się w Akademii Wojsk Lądowych. W Forum, z ramienia Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, uczestniczyły Maria Śmietanka oraz Renata Rycerz.

IV Polsko-Brytyjskie Forum Naukowe stanowi kontynuację spotkań, które odbyły się w Londynie (w 2019 r.) oraz w Warszawie (w 2018 i 2021 r.). Przedsięwzięcie jest organizowane we współpracy z Ambasadą Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP oraz urzędami centralnymi i agencjami.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji forum była „Nauka dla cyberbezpieczeństwa”. W spotkaniu uczestniczyli polscy i brytyjscy eksperci zajmujący się kwestiami bezpieczeństwa systemów komputerowych. Podczas obrad uczestnicy dyskutowali m.in. na temat kluczowych obszarów badawczych w dziedzinie cyberbezpieczeństwa oraz perspektyw polsko-brytyjskiej współpracy badawczej.

Fot. Marek Kańtoch

Polsko-Brytyjskie Forum Naukowe to jedno z działań uzgodnionych na szczeblu szefów rządów Polski i Wielkiej Brytanii. Celem inicjatywy jest wzmocnienie współpracy naukowej między obydwoma krajami.

Forum jest platformą nawiązywania kontaktów między urzędnikami państwowymi, badaczami, innowatorami i uczelniami. Dostarcza także informacji o nowych możliwościach współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz zapewnia przestrzeń do dyskusji na temat lepszego wsparcia młodych naukowców.

Tegoroczne IV Polsko-Brytyjskie Forum Naukowe zostało zorganizowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Ambasadą Brytyjską w Warszawie oraz we współpracy z Akademią Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

(Źródło: MEiN)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.