Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Innowatorki mogą ubiegać się o EU Prize for Women Innovators 2022

  • Opublikowano: 24 marca 2022
  • Autor: redakcja

Europejska Rada ds. Innowacji (EIC) otworzyła dziewiątą edycję Europejskiej Nagrody dla Innowatorek. Nagroda jest przeznaczona dla przedsiębiorczyń stojących za przełomowymi innowacjami w Europie, i ma zainspirować kobiety do podążania ich śladami. Termin składania wniosków upływa 18 sierpnia 2022 r.

Nagroda  UE dla Innowatorek  jest finansowana w ramach unijnego programu badań i innowacji Horyzont Europa. EIC przyzna trzy nagrody w wysokości 100 tys. euro każda najbardziej inspirującym innowatorkom w UE i krajach stowarzyszonych, w tym na Ukrainie. Aby uczcić Europejski Rok Młodzieży, EIC przyzna kolejne trzy nagrody w wysokości 50 tys. euro każda obiecującym „Wschodzącym innowatorkom” w wieku poniżej 35 lat.

– Wzmocnienie pozycji kobiet i dziewcząt jest podstawą naszych europejskich wartości i celów. W moim portfolio staramy się wspierać środowiska, które pomagają kobietom odnosić sukcesy i przewodzić w swoich dziedzinach. W tym roku zwracamy uwagę na kilka kluczowych inicjatyw podejmowanych w celu wspierania kobiet w nauce, innowacjach, kulturze i edukacji – powiedziała Marija Gabriel, unijna komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży.

O nagrodę mogą ubiegać się kobiety ze wszystkich państw członkowskich UE i krajów stowarzyszonych w programie Horyzont Europa, które założyły innowacyjną firmę.

Termin składania wniosków upływa 18 sierpnia 2022 r. o godzinie 17:00 (CET). Nagrodą zarządza Europejska Rada ds. Innowacji oraz Agencja Wykonawcza MŚP , a zwyciężczynie wybiera niezależne jury ekspertów.

(Źródło: EIC)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.