Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Inauguracja Kampusu EIT: lepsza oferta kształcenia w zakresie przedsiębiorczości

Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) zainaugurował wirtualny Kampus EIT – nowe narzędzie służące ułatwieniu dostępu do szerokiej oferty edukacyjnej i szkoleniowej Instytutu, łączącej innowacje z przedsiębiorczością.

Kampus EIT to nowa platforma internetowa, gdzie zainteresowane osoby mają dostęp do bogatych programów kształcenia i rozwoju umiejętności oferowanych przez EIT i jego dziewięć wspólnot wiedzy i innowacji (EIT KICs). Pierwsze dostępne kursy dotyczą klimatu, żywności, zdrowia i surowców, ale oferta programowa platformy będzie sukcesywnie rozszerzana.

Tym, co odróżnia nową platformę od istniejących już narzędzi, jest nacisk na upowszechnianie wiedzy i umiejętności potrzebnych, aby sprostać najważniejszym wyzwaniom współczesnego świata, w szczególności poprzez wykorzystanie istniejących technologii w połączeniu z podejściem przedsiębiorczym. Oferowane przez Kampus EIT kursy nie ograniczają się do zajęć online, ale obejmują również kursy i programy stacjonarne i hybrydowe.

Działania edukacyjne w ramach Kampusu EIT obejmować będą także różnorodne usługi skierowane do uczniów i uczennic szkół średnich, studentów, uczących się pracowników oraz instytucji szkolnictwa wyższego, takie jak warsztaty nieprowadzące do uzyskania dyplomu, czy atest jakości przyznawany wybitnym programom edukacyjnym w zakresie innowacji, przedsiębiorczości, kreatywności i przywództwa.

Większość programów szkolnych będzie dostępna nieodpłatnie. Opłatą objęte zostaną wyłącznie kursy i programy zorientowane zawodowo.

W celu poznania szczegółów inicjatywy zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii EIT.

Źródło: Komisja Europejska

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.