Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Partnerstwo EU-Africa Global Health – EDCTP3

The European & Developing Countries Clinical Trials Partnership

Wspólne przedsięwzięcie Global Health EDCTP3 w obszarze zdrowia (Global Health European and Developing Countries Clinical Trials Partnership – GH EDCTP3 JU) opiera się na pierwszym i drugim programie partnerstwa w zakresie badań klinicznych w Europie i krajach rozwijających się. To partnerstwo między UE a stowarzyszeniem EDCTP, którego członkami są kraje europejskie i afrykańskie.

Partnerstwo to ma przynieść nowe rozwiązania służące zmniejszeniu obciążenia chorobami zakaźnymi w Afryce Subsaharyjskiej oraz wzmocnić zdolności badawcze w zakresie przygotowania i reagowania na powracające choroby zakaźne w tym regionie i na całym świecie.

Do 2030 r. GH EDCTP3 ma za zadanie opracowanie i wdrożenie co najmniej dwóch nowych technologii do walki z chorobami zakaźnymi oraz wsparcie co najmniej 100 instytutów badawczych w 30 krajach w celu opracowania dodatkowych technologii medycznych przeciwko chorobom zakaźnym.

Budżet: wkład finansowy UE do EDCTP3 wyniesie 800 mln euro. Stowarzyszenie EDCTP przekaże co najmniej 400 mln euro, a kolejne 400 mln euro powinni wnieść inni partnerzy, tacy jak organizacje filantropijne i przemysł.

Całkowite finansowanie poprzedniego programu EDCTP2 (2014-2020) wyniosło ponad 1,4 mld euro, przy wkładzie UE w wysokości 683 mln euro.

Działaniami EDCTP3 zarządza obecnie Komisja Europejska (DG ds. Badań i Innowacji) pod przewodnictwem tymczasowego dyrektora wykonawczego.

 Typ partnerstwa: partnerstwo instytucjonalne (artykuł 187)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.