Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Europejska Stolica Innowacji 2023 – zgłoś swoje miasto do 29 czerwca

Nagrody Europejskiej Stolicy Innowacji (iCapital) przyznawane są europejskim miastom, które przodują w innowacjach przynoszących korzyści ich obywatelom. Zgłoszenia można nadsyłać do 29 czerwca 2023.

Miasta to naturalne środowisko powstawania innowacji. Jak się ocenia, do 2050 r. prawie 85% Europejczyków będzie mieszkało w miastach. Idzie za tym stale rosnąca zapotrzebowanie na zasoby i usługi.

W 2014 r. ustanowiono specjalną nagrodę dla miast, które wykazują się odwagą i determinacją w promocji i wdrażaniu innowacji służących ich mieszkańcom i dzięki temu mogą stanowić przykład do naśladowania dla innych miast. Wśród dotychczasowych zwycięzców znajdziemy zarówno duże metropolie, jak Paryż, Barcelona, czy Ateny; jak i mniejsze ośrodki, np. Nantes, Leuven, Vantaa, czy ubiegłoroczny zwycięzca – Haarlem.

W bieżącym roku European Capital of Innovation Awards zostaną przyznane w dwóch kategoriach:

European Capital of Innovation – wystartować tu mogą miasta liczące powyżej 250 tys. mieszkańców; nagroda główna wynosi 1 mln euro;

European Rising Innovative City – dla miast o populacji mieszczącej się w przedziale 50 do 250 tys. mieszkańców; nagroda główna wynosi 500 tys. euro.

Konkurs trwa, a koniec naboru zgłoszeń upływa 29 czerwca 2023 r.

Więcej informacji n/t konkursu oraz zasad aplikowania tutaj.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.