Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Europejska Noc Naukowców – bliskie spotkania z nauką

  • Opublikowano: 2 sierpnia 2022
  • Autor: redakcja

30 września 2022 r. odbędzie się Europejska Noc Naukowców. Zachęcamy naukowców umiejących opowiadać w przystępny sposób o nauce i badaniach do kontaktu z organizatorami wydarzeń European Researchers’ Night, aby dowiedzieć się, jak mogą się zaangażować!

Europejska Noc Naukowców to ogólnoeuropejskie wydarzenie publiczne, które w zabawny i inspirujący sposób ukazuje różnorodność nauki i jej wpływ na codzienne życie obywateli.

W tym roku wydarzenie odbędzie się w 25 krajach w piątek 30 września 2022.

Europejska Noc Naukowców ma na celu:

  • przybliżyć pracę badaczy i badania opinii publicznej,
  • promować doskonałe projekty badawcze w Europie i poza nią,
  • zwiększyć zainteresowanie młodych ludzi karierą naukowo-badawczą,
  • pokazać wpływ pracy naukowców na codzienne życie ludzi.

Europejska Noc Naukowców przyciąga co roku ponad milion odwiedzających w Europie i poza nią.

Odkryj fascynujący świat nauki

Dowiedz się, jakie wydarzenia odbywają się w Twojej okolicy i odwiedź ich strony internetowe, aby uzyskać więcej informacji.

Odwiedź wydarzenia, aby spotkać się z naukowcami i odkryć fascynujący świat nauki w zabawnym i interaktywnym środowisku. Dzięki szerokiej gamie pokazów naukowych, eksperymentów, gier, quizów, konkursów, wystaw i działań cyfrowych dzieci, młodzież i całe rodziny będą miały okazję spotkać się z naukowcami i odkryć badania, naukę i innowacje.

Więcej na ten temat.

Naukowcu, zaangażuj się!

Jesteś naukowcem lubiącym opowiadać w przystępny sposób o nauce i badaniach? Europejska Noc Naukowców to wyjątkowa okazja, aby nawiązać kontakt z szeroką publicznością. Skontaktuj się z organizatorami wydarzeń European Researchers’ Night odbywających się w Twojej okolicy, aby dowiedzieć się, jak możesz się zaangażować.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.