Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Euratom: partnerstwo Pianoforte opublikowało tematy konkursowe

Europejskie partnerstwo na rzecz badań nad ochroną przed promieniowaniem jonizującym (Pianoforte) opublikowało tematy na projekty badawcze, które pojawią się w pierwszym konkursie. Otwarcie konkursu planowane jest na przełomie marca i kwietnia 2023 r.

Tematy Pianoforte Call 1

Celem partnerstwa jest poprawa ochrony społeczeństwa, pracowników, pacjentów i środowiska przed narażeniem środowiskowym, zawodowym i medycznym na promieniowanie jonizujące. Partnerstwo skupia 58 partnerów reprezentujących 22 kraje Unii Europejskiej, a także Wielką Brytanię i Norwegię.  Koordynatorem jest Francuski Instytut Ochrony Radiologicznej i Bezpieczeństwa Jądrowego (IRSN).  Projekt jest współfinansowany przez program Euratom Unii Europejskiej.

Badania realizowane w ramach Pianoforte przyczynią się do realizacji europejskich polityk, takich jak europejski plan walki z rakiem, zielony pakt na rzecz wzrostu oraz wdrożenie mapy drogowej na rzecz zmniejszenia zagrożeń przemysłowych i naturalnych. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Główny Instytut Górnictwa są polskimi partnerami tego partnerstwa.

W sprawach partnerstwa Pianoforte prosimy o kontakt:

Tomasz Kalita

e-mail: cs.pianoforte@ncbr.gov.pl

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.