Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Najbardziej innowacyjne europejskie projekty na Wielkim Finale EIT Jumpstarter

1 grudnia 2021 r. odbędzie się finał konkursu Jumpstarter 2021 organizowanego przez EIT. Program wspiera innowatorów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej w przekształcaniu ich pomysłów w biznes. Chcesz poznać najbardziej innowacyjne europejskie projekty? Zarejestruj się do udziału w wydarzeniu!

EIT Jumpstarter to program preakceleracyjny dla naukowców, pomysłodawców, doktorantów i innowatorów prowadzony przez Wspólnoty Wiedzy i Innowacji EIT. Przy udziale najlepszych w swojej klasie ekspertów, kreatywnej społeczności EIT, unikalnego know-how, w ramach Jumpstarter, EIT wspiera pomysłodawców w przekształcaniu ich pomysłów w biznes. Program pomaga innowatorom i przedsiębiorcom zbudować opłacalny model biznesowy wokół ich innowacyjnego pomysłu, zweryfikować go, oraz rozpocząć działalność biznesową.

Strategicznym celem programu jest wywarcie trwałego wpływu na regiony Europy Środkowo-Wschodniej i Południowej poprzez pobudzenie innowacyjności i przedsiębiorczości w tej części Europy. Koncepcja programu wywodzi się z rzeczywistych potrzeb ekosystemu innowacji regionów RIS. Kraje Europy Środkowo-Wschodniej stoją przed podobnymi wyzwaniami, mają ogromny potencjał innowacyjny oraz błyskotliwe umysły naukowe, jednak wyniki badań prawdopodobnie pozostaną w laboratoriach. Jednocześnie istnieje znaczna liczba potrzeb niezaspokojonych ze strony biznesowej. Aby sprostać tym wyzwaniom, łącząc innowacyjne rozwiązania z potrzebami przemysłu i zwiększając konkurencyjność regionów – sześć Wspólnot EIT połączyło siły, aby wspólnie prowadzić program EIT Jumpstarter. Konkurs organizowany jest przez EIT Health, EIT RawMaterials, EIT Food, EIT InnoEnergy, EIT Manufacturing oraz EIT Urban Mobility. 

Absolwenci programu posiadają umiejętności i wiedzę potrzebne do uruchomienia własnej firmy, a w ramach społeczności absolwentów otrzymują dalsze wsparcie i dedykowane doradztwo oraz networking ze środowisk EIT.

W 2019 roku EIT Jumpstarter zdobył nagrodę Best Association Training Initiative Award przyznawaną przez European Association Awards.

Finał programu Jumpstarter 2021 odbędzie się wirtualnie już 1 grudnia 2021 roku od godziny 13:00 CET.

Spośród 220 zespołów zakwalifikowanych w tym roku do programu, do Wielkiego Finału dostały się 42 najlepsze – po 6 z każdego obszaru tematycznego – które zaprezentują swoje projekty start-upów przed eksperckim panelem jury.

Wielki Finał jest otwarty dla publiczności, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Aby dowiedzieć się więcej o EIT Jumpstarter kliknij TUTAJ 

Masz innowacyjny pomysł i chcesz wziąć udział w Jumpstarter 2022 – ZAREJESTRUJ SIĘ już dziś!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.