Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

EIT działa też poza Europą – EIT Global Outreach

Działalność Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii nie ogranicza się tylko do granic Europy. Program EIT Global Outreach działa jako pomost łączący europejski ekosystem innowacji EIT z ekosystemami lokalizacji zewnętrznych, tworząc synergię z globalnymi liderami innowacji.

W ciągu ostatniej dekady Europejski Instytut Innowacji i Technologii EIT ustanowił osiem wspólnot wiedzy i innowacji KIC w celu wzmocnienia zdolności Europy do innowacji i znajdowania rozwiązań globalnych wyzwań społecznych. Już w 2018 r., uznając znaczenie współpracy międzynarodowej w stawianiu czoła takim wyzwaniom, EIT oraz poszczególne Wspólnoty ustanowiły program EIT Global Outreach.

Przyczyniając się do globalnego podejścia UE do badań i innowacji, jest to pierwszy skoordynowany wysiłek Wspólnot EIT na poziomie globalnym. Obecnie poza krajami europejskimi funkcjonują dwa huby innowacji EIT:

Znany jako „kraj startupowy”, Izrael jest światowym liderem pod względem liczby startupów na mieszkańca, a Tel Awiw stale plasuje się w rankingu najbardziej innowacyjnych miast na świecie.  Izrael staje się potęgą technologiczną, co czyni go strategiczną lokalizacją dla globalnego centrum informacyjnego EIT, które koncentruje się na tworzeniu synergii między społecznością EIT a izraelskim ekosystemem innowacji. EIT Hub Israel wspiera rozwój innowacyjnych startupów i zwiększa liczbę projektów współpracy UE-Izrael i Cross-KIC.

Dolina Krzemowa to jeden z najważniejszych światowych centrów technologicznych, będący liderem w dziedzinie nauki, technologii i innowacji najwyższej klasy. Dolina Krzemowa i cały obszar zatoki San Francisco są znane z wysoce innowacyjnego i przedsiębiorczego ducha, dużej liczby utalentowanych i wykwalifikowanych pracowników oraz dostępności prywatnych i instytucjonalnych źródeł finansowania. EIT Silicon Valley wspiera europejskich innowatorów w przyciąganiu klientów, partnerów i inwestorów z USA, prezentując innowacje wytworzone w Europie w kalifornijskim ekosystemie innowacji i edukacji.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.