Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Dodatkowe 125 mln euro dla ERC w 2024 r.

Komisja Europejska przeznaczyła dodatkowe 125 milionów euro na zwiększenie budżetu Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC) na rok 2024.

Te dodatkowe środki, wynikające ze stowarzyszenia Wielkiej Brytanii z programem Horyzont Europa, umożliwią finansowanie dodatkowych 48 ERC Advanced Grants w tym roku.

Nowelizacja Programu Pracy na 2024 rok przywraca również prawo Agencji Wykonawczej ERC do sprzeciwu wobec przeniesienia lub licencjonowania praw własności intelektualnej wynikającej z grantów ERC na rzecz podmiotów prawnych zlokalizowanych w państwach trzecich, które nie są związane z programem. Ta zmiana odzwierciedla dążenie Unii Europejskiej do minimalizacji ryzyk wynikających z niektórych relacji gospodarczych w kontekście zaostrzających się napięć geopolitycznych i szybkich zmian technologicznych, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej otwartości i dynamiki ekonomicznej.

Więcej informacji

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.