Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Circular Economy Prize – poszukiwane innowacje w obszarze GOZ

EIT Circular Economy Community prowadzi konkurs dla startupów i MŚP, które rozwijają innowacyjne usługi, technologie lub produkty w obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Udział w inicjatywie jest szansą na zaprezentowanie swojego projektu przed panelem ekspertów, nawiązanie współpracy z EIT oraz nagrody finansowe. Aplikacje przyjmowane są do 31 sierpnia 2022.

EIT Circular Economy Community to wspólna inicjatywa 6 wspólnot wiedzy i innowacji KIC: EIT RawMaterials, EIT Climate-KIC, EIT Food, EIT Manufacturing, EIT Digital i EIT Urban Mobility, które łączą siły, aby stworzyć sprzyjające środowisko dla rozwoju pomysłów i innowacji w gospodarce o obiegu zamkniętym. W ramach inicjatywy poszukiwane są rozwiązania w obszarach:

Temat 1 – Nowe cyrkularne modele biznesowe

  • Od produktów do usług: alternatywa dla ugruntowanego podejścia opartego o zakup i posiadanie, która obejmuje umowy kredytowe, umowy najmu lub pay-for-use. Takie podejście pozwala klientowi na zakup usługi lub pożądanego rezultatu zamiast kupowania samego produktu.
  • Ekonomia współdzielenia: podejście oparte o współpracę, które stwarza konsumentom możliwość lepszego wykorzystania potencjału produktów poprzez skrócenie czasu bezczynności.

Temat 2 – Metodologie oceny gospodarki o obiegu zamkniętym

Nowe podejścia metodologiczne do monitorowania i/lub kwantyfikacji gospodarki o obiegu zamkniętym z perspektywy ogólnej lub w określonych sektorach, takich jak surowce krytyczne, budownictwo i żywność.

Temat 3 – Zagospodarowanie i logistyka odpadów

Nowe pomysły i podejścia do zagospodarowania odpadów w określonych sektorach, takich jak surowce krytyczne, budownictwo i żywność, a także rozwiązania cyfrowe usprawniające ich logistykę.

Temat 4 – Paszporty produktów cyfrowych

Nowe rozwiązania w dziedzinie paszportów produktów cyfrowych w celu wsparcia wdrażania zrównoważonej produkcji.

W konkursie może wziąć udział każdy podmiot prawny lub grupa podmiotów prawnych z siedzibą w państwie członkowskim UE lub kraju stowarzyszonym z programem Horyzont Europa. Ograniczenia mogą dotyczyć partnerów i podmiotów, które już otrzymały finansowanie od uczestniczących wspólnot wiedzy i innowacji KIC, takich jak: EIT RawMaterials, EIT Climate-KIC, EIT Food, EIT Urban Mobility i EIT Manufacturing.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 sierpnia 2022 o 23:59 CET.

Więcej o konkursie przeczytasz TUTAJ

APLIKUJ

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.