Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Cele i ambicje NEB w raporcie „New European Bauhaus Nexus Report”

11 lutego 2022 r. został opublikowany ekspercki raport „Horizon Europe – New European Bauhaus Nexus Report”, zawierający zbiór zasad przewodnich, które kształtują cele i ambicje nowej europejskiej inicjatywy Bauhaus.

W raporcie przedstawiono wyniki warsztatów zorganizowanych 30 listopada 2021 r., w których eksperci z dziedziny architektury, środowiska budowlanego, projektowania, klimatu i energii omówili perspektywiczny program badań i innowacji dla Nowego Europejskiego Bauhausu (NEB).

Zalecenia mają na celu wspieranie kluczowych wartości inicjatywy NEB – zrównoważonego rozwoju, integracji i estetyki. Opierają się na obecnych i przyszłych strukturach organizacyjnych oraz ramach czasowych programu ramowego w zakresie badań naukowych i innowacji Horyzont Europa.

Raport przedstawia możliwości na okres finansowania 2021-2022, cele średnioterminowe na lata 2023-2024 oraz działania długoterminowe po 2024 r., które odzwierciedlają trans-dyscyplinarną i trans-sektorową wizję Nowego Europejskiego Bauhausu. Raport zawiera również plan działania z priorytetami strategicznymi i powiązanymi zagadnieniami, które opisują możliwą drogę dla społeczeństwa europejskiego i jego reakcję na kryzys klimatyczny.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami tego dokumentu.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.