Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Budowanie innowacyjnego szkolnictwa wyższego – trwa nabór do HEI Initiative

Nawet 12 mln euro mogą otrzymać instytucje szkolnictwa wyższego oraz ich nieakademiccy partnerzy na realizację projektów skoncentrowanych na budowie zdolności i szkoleniu talentów w dziedzinach zaawansowanych technologii. Zgłoszenia do EIT HEI Initiative można składać do 28 lutego 2023.

HEI Initiative jest nową inicjatywą Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii  mającą na celu zwiększenie potencjału przedsiębiorczości i innowacyjności europejskiego sektora szkolnictwa wyższego.  Do tej pory odbyły się dwie edycje konkursu, w ramach których nagrodzono już 49 projektów reprezentujących ponad 290 instytucji szkolnictwa wyższego i 300 organizacji pozaakademickich, tj. podmioty prywatne, ośrodki badawcze, władze publiczne i stowarzyszenia. Na liście zwycięskich projektów jest już 10 uczelni z Polski oraz kilkanaście małych i średnich przedsiębiorstw.

Nowością w tegorocznym konkursie będzie szczególny nacisk na szkolenie talentów technologicznych w szkolnictwie wyższym, zgodny z nowym sztandarowym programem EIT: Deep Tech Talent Initiative. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego 2023, do godziny 17:00 CET.

W ramach aktualnego naboru wniosków konkursowych instytucje szkolnictwa wyższego oraz ich partnerzy nieakademiccy z Europy i krajów stowarzyszonych z programem Horyzont Europa mogą otrzymać do 12 mln euro z funduszy EIT na realizację projektów, które będą koncentrować się na budowaniu zdolności i szkoleniu talentów w dziedzinach zaawansowanych technologii. Przewiduje się, że dofinansowanie uzyska do 16 projektów.

Więcej informacji o konkursie znajduję się na stronie konkursu: HEI Initiative Call 3

Dostępne są także materiały oraz nagrania sesji informacyjnych:

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych:

  • Otwarta sesja pytań i odpowiedzi – 10 stycznia 2023, 15:00-16:00 CET (rejestracja otwarta do 10 stycznia 2023,  do godz. 12:00 CET)
  • Otwarta sesja pytań i odpowiedzi – 7 luty 2023, 11:00-12:00 CET (rejestracja otwarta do 7 lutego 2023, do godz. 9:00 CET)

Zapytania dotyczące konkursu można wysyłać na adres: hei@eitrawmaterials.eu, a także do dedykowanych osób w poszczególnych EIT KIC’s:

Informujemy, że tylko wymienione wyżej wspólnoty EIT KICs biorą udział w EIT HEI Initiative.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.