Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Aktualny konkurs w obszarze Euratom – przegląd tematów

Aktualny nabór wniosków w ramach Programu Euratom potrwa do 7 października 2021. Poniżej znajduje się zestawienie tematów konkursowych:

Konkursy_Euratom

Tematy konkursowe przewidziane w Programie  Pracy 2021- 2022 koncentrują się na badaniach nad syntezą jądrową i wspierają postęp w wielu innych dziedzinach, od dalszej poprawy bezpieczeństwa jądrowego i ochrony przed promieniowaniem po zwiększenie zastosowań technologii jądrowych niezwiązanych z energią. Największą pulę tematów stanowią  tematy dotyczące  bezpieczeństwa jądrowego elektrowni, reaktorów badawczych, materiałów i paliw. Jest ich aż 7.  1 temat dotyczy zagadnień gospodarowania odpadami promieniotwórczymi i ich likwidacji.

W tegorocznym konkursie spory  nacisk położony jest również na zastosowanie promieniowania jonizującego i nuklidów w  medycynie, bezpośrednio wspierając priorytety unijnego planu działania w walce z rakiem (Europe’s Beating Cancer Action Plan)  i planu działania SAMIRA (SAMIRA Action Plan: Radiological and nuclear technology in support of Europe’s Beating Cancer Plan).

Pojawiają się też dwa ważne tematy dotyczące edukacji i szkoleń. Warto tez pamiętać, że od tego roku naukowcy zajmujący się dziedziną fizyki jądrowej są uprawnieni do wzięcia udział w konkursie na staże podoktorskie w ramach Działań Marii Skłodowskiej-Curie, programu Horyzont Europa.

Przed złożeniem wniosku projektowego zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez KE przewodnikiem po programie HE – Programme Guide  oraz zapoznania się z dokumentacją konkursową na portalu Funding & tender opportunities.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.