Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

18 projektów dołącza do inicjatywy Nowy Europejski Bauhaus – wśród nich ukraińsko-polski

EIT Community ogłosił listę 18 projektów z 14 krajów w ramach programów New European Bauhaus Co-creation of Public Spaces i New European Bauhaus Citizen Engagement. Wśród nich jest ukraińsko-polski projekt ProdMeSe, który przewiduje stworzenie na peryferiach Lwowa nowych domów tymczasowych dla przesiedleńców w wyniku wojny na Ukrainie.

Programy mają na celu projektowanie zrównoważonych przestrzeni publicznych w miastach, obszarach podmiejskich i wiejskich oraz angażowanie społeczności w projektowanie przestrzeni publicznych odpowiadających na lokalne wyzwania.

Nagrodzone projekty wpisują się w misję i wizję inicjatywy Nowy Europejski Bauhaus w zakresie wspólnego budowania pięknych i zrównoważonych przestrzeni życiowych i doświadczeń. Podejmują wiele trudnych zagadnień ­– od wspierania uchodźców w integracji ze społecznościami poprzez sztukę, poprzez przywracanie zabytkowych budynków dzięki usuwaniu zanieczyszczeń innowacyjnymi metodami opartymi na naturze, po łączenie młodych i starszych członków społeczności podczas przebudowy dzielnic stoczniowych i portowych.

Jednym z wybranych do dofinansowania jest ukraińsko-polski projekt ProdMeSe, Modular Refugee Settlement Project (wspierany przez EIT Urban Mobility), który przewiduje stworzenie na peryferiach Lwowa nowych domów tymczasowych dla przesiedleńców w wyniku wojny na Ukrainie.

Pełna lista nagrodzonych projektów.

Wsparcie nagrodzonych projektów wyniesie od 15 000 do 45 000 euro.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.