PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

ewa.szkiladz@kpk.gov.pl

The European Commission’s Scientific Panel for Health (SPH) is a science-led expert group based on the provisions of the Horizon 2020 Specific Programme, which is tasked with helping to achieve better health and wellbeing for all.

The Panel’s main roles are to provide foresight and overall vision and strategy, as well as to identify bottlenecks to innovation and propose solutions in the area of health and biomedical research.

The Scientific Panel for Health has set out a vision for the future of health and biomedical research including input received during the 2016 forum ‚Better Research for Better Health’ organized by the European Commission and the Scientific Panel for Health.

From further stakeholder’s consultation important topics were identified that will be the focus of the next forum to be organized with the European Commission on June 9th in Brussels, „Health Research in a Connected and Participative Society” .  The forum will in particular address the participation of society in health research and  policy, and the synergies between health research and health care.

The SPH wishes to build an ambitious future for health research in Europe.  The forum with the European Commission is an opportunity to participate in the debate to which you are warmly invited.

Related documentation

Nightingale to projekt typu PCP (Pre-Commercial Procurement), którego celem jest zaprojektowanie nowej generacji systemów monitorowania pacjentów w szpitalu lub w warunkach domowych.

Konkurs przedkomercyjnego zamówienia publicznego zostanie ogłoszony w listopadzie 2017. Natomiast już teraz rozpoczęły się otwarte konsultacje dla przedsiębiorstw zainteresowanych startowaniem w tym konkursie.

Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są w na stronie projektu .

Firmy zainteresowane udziałem proszone są o zarejestrowanie się na stronie projektu oraz wypełnienie zamieszczonej ankiety. Termin konsultacji upływa 13 marca 2017.

 

 

Projekt Fit for Health 2.0 zaprasza do udziału w webinarium dotyczącym aspektów finansowo-prawnych w programie Horyzont 2020. Szkolenie skierowane jest do osób przygotowujących wnioski projektowe oraz partnerów i koordynatorów projektów.

Szkolenie odbędzie się 2 lutego 2017 r. w godz. 10.00-11.00.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja

Termin rejestracji upływa 30 stycznia 2017 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

Na styczeń 2017 r. zapowiedziane jest otwarcie nowego konkursu JPI AMR (Joint Programming Initiative on Antimicrobial Resistance). Głównym celem 5. konkursu jest porównanie strategii dotyczących prewencji, kontroli i działań zmierzających do zahamowania rozwoju i rozprzestrzeniania się infekcji AMR.

Termin składania wstępnych wniosków to marzec 2017 r.; pełne wnioski należy składać do lipca 2017 r.

Więcej informacji tutaj.

Udział w tym konkursie jest finansowany przez Narodowe Centrum Nauki (NCN), które jest koordynatorem.

Osobami do kontaktu są: dr Malwina Gębalska (tel. +48 12 341 9017; e-mail: malwina.gebalska@ncn.gov.pl) i dr Jerzy Frączek (tel. +48 12 341 9165; e-mail: jerzy.fraczek@ncn.gov.pl)

19 stycznia 2017 r. w Zagrzebiu (Chorwacja) organizowane są spotkania brokerskie poświęcone aktualnemu konkursowi w pierwszym wyzwaniu społecznym programu Horyzont 2020 „Zdrowie, zmiany demograficzne i dobrostan”.

Tematyka spotkania to medycyna personalizowana, zastosowanie technologii ICT w obszarze medycyny oraz zagadnienia zdrowia człowieka w wyzwaniu „Bezpieczeństwo żywności”.

W ramach spotkania będzie możliwość przedstawienia potencjału naukowego swojej jednostki lub pomysłu na projekt.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest tylko rejestracja, która zamyka się 5 stycznia 2017 r.

Szczegółowe informacje i rejestracja dostępne są na stronie wydarzenia.

Komisja Europejska ogłosiła ostateczny Program Pracy na lata 2016-2017 w obszarze „Zdrowie, zmiany demograficzne i dobrostan”. Uaktualniono tematykę konkursową na rok 2017. Na finansowanie projektów z konkursów ogłoszonych w 2017 r. Komisja Europejska przeznaczy 33,76 mln euro.

Na Portalu uczestnika uruchomiono elektroniczny system składania wniosków do 10 tematów konkursowych. 4 z nich to konkursy dwuetapowe. Termin składania wniosków do 1. etapu upływa 4 października 2016 r., a 11 kwietnia 2017 r. zostaną zamknięte pozostałe konkursy w tym obszarze.

Zapraszamy na konsultacje z ekspertami KPK PB UE.

7 lipca w Brukseli odbyło się międzynarodowe spotkanie brokerskie Horizon 2020 Health Partnering Day 2016 dedykowane najbliższym konkursom w obszarze Zdrowie, zmiany demograficzne i dobrostan (SC1). Wydarzenie było organizowane przez konsorcja projektów Health NCP Net 2.0 oraz Fit for Health 2.0 we współpracy z Komisją Europejską.

Główną myślą przewodnią spotkania było umożliwienie wszystkim uczestnikom nawiązania współpracy w celu późniejszego wspólnego aplikowania do najbliższych konkursów w obszarze Zdrowie.

Health Partnering Day zgromadził ponad 260 uczestników z ok. 30 krajów, w tym z Polski. Główne części wydarzenia to 650 umówionych wcześniej partnerskich spotkań bilateralnych oraz szereg spotkań networkingowych aranżowanych spontanicznie. W ramach dwóch porannych sesji równoległych zaprezentowano krótkie prezentacje (flash presentations) przygotowane przez koordynatorów szukających partnerów do projektu czy firmy pragnące współpracować w programie Horyzont 2020.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej spotkania.

Znajdziecie tam Państwo:

  • relację internetową z wszystkich sesji porannych

o   sesja plenarna i sesja równoległa 1 (Health personalised mediciene topics)

o   sesja równoległa 2 (Health-related topics: ICT, SSH and Food Security)

  • wszystkie prezentacje wygłoszone na spotkaniu oraz wszystkie zgłoszone prezentacje (flash presentations)
  • wszystkie profile uczestników spotkania wraz z ich ofertami współpracy i danymi kontaktowymi.

8 lipca Komisja Europejska zorganizowała dzień informacyjny poświęcony konkursom w obszarze Zdrowie. Relacja z tego spotkania dostępna jest tutaj.

Mamy dobrą informację dla wszystkich zainteresowanych obszarem „Zdrowie, zmiany demograficzne i dobrostan” w programie Horyzont 2020.

W czwartek, 7 lipca, w Brukseli odbędzie się spotkanie brokerskie Health Partnering event 2016. Osobom, które nie mogą osobiście wziąć w nim udziału Komisja Europejska udostępni  internetową transmisję online.

Od godziny 9.05 do 13.00 będzie można zobaczyć sesję plenarną, a podczas sesji 1 Health personalised medicine topics prezentacje uczestników spotkania.

Od 11.05 do 13.00 odbędzie się transmisja sesji 2 Health-related topics.

Po spotkaniu brokerskim organizatorzy na stronie wydarzenia udostępnią wszystkie zgłoszone prezentacje oraz szczegółowe informacje o uczestnikach spotkania.

 

 

Komisja Europejska rozpoczęła prace nad przygotowaniem Programu Pracy na lata 2018-2020 w ramach wyzwania społecznego „Zdrowie, zmiany demograficzne i dobrostan” w programie Horyzont 2020.

Eksperci z grupy doradczej do tego wyzwania opracowali raport, a następnie przesłali go krajowym punktom kontaktowym w całej Europie z prośbą o przesłanie opinii  i uwag. Raport dostępny jest tutaj.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z raportem, wypełnienia formularza konsultacyjnego i odesłania go na adres: ewa.szkiladz@kpk.gov.pl do 8 lipca 2016 r. Prosimy opinie przysłać do nas, ponieważ Komisja Europejska nie będzie brała pod uwagę głosów indywidualnych.

Zebrane opinie zostaną przesłane Komisji Europejskiej jako wkład strony polskiej.

 

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej zaprasza na dzień informacyjny dotyczący wyzwania społecznego:  „Zdrowie, zmiany demograficzne i dobrostan”.

Spotkanie, które odbędzie się 7 czerwca  2016 r. w Warszawie, jest kierowane do przedstawicieli instytucji naukowych, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, przedstawicieli punktów kontaktowych oraz instytucji publicznych i prywatnych. Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

W ramach spotkania zapoznamy Państwa z tematyką  konkursu „Zdrowie, zmiany demograficzne i dobrostan” na rok 2017. Najbliższy termin składania wniosków w tym konkursie to 4 października 2016. Program Pracy na lata 2016/2017 dostępny jest tutaj.

Prelegentami na spotkaniu będą między innymi: Charles Kessler z Komisji Europejskiej, przedstawiciel Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz ekspert oceniający wnioski w programie Horyzont 2020 profesor Urszula Demkow z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Rejestracja jest już otwarta – zapraszamy!

8 marca 2016 r. w Brukseli organizowany jest dzień informacyjny dotyczący planowanego w tym roku konkursu, którego tematyką będzie: „Living well with dementia – The contribution of ICT to integrated solutions for enabling the wellbeing of people living with dementia and their communities”.

Dzień informacyjny to okazja do zapoznania się z zasadami aplikowania w ramach Programu AAL  oraz szansa do zaprezentowania swojego pomysłu na projekt, jak i znalezienia partnerów do współpracy.

Uczestnicy spotkania, którzy chcieliby zaprezentować swoje pomysły, mogą wysyłać prezentacje do dnia 1 marca 2016 r. do godziny 17. Szablon prezentacji (maksymalnie 4 slajdy, tytuł projektu, informacja kim jestem, ogólny zarys, kogo szukam) jest dostępny  na stronie.
Szablon należy wysłać na adres: communication@aal-europe.eu.
Spotkanie informacyjne będzie połączone z warsztatami dotyczącymi budowania konsorcjum. Warsztaty odbędą się 9 marca 2016 r.

Formularz rejestracyjny oraz szczegółowe informacje dotyczące obu spotkań znajdują się na stronie AAl Call 2016 Information Day.
Udział w obu spotkaniach jest bezpłatny.

Informacji dotyczących Programu AAL udziela ekspert NCBR:

Joanna Makocka
tel. 519 684 989
e-mail: joanna.makocka@ncbr.gov.pl

Wszystkich zainteresowanych prezentacjami z dnia informacyjnego Euratom Fission, który odbył się 2 grudnia w NCBJ w Świerku, informujemy, że są już dostępne poniżej:

Horizon 2020 a Program EURATOM, dr Ewa Szkiłądź, Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE

H2020_ES

Wyniki Programu Euratom 2014-2015, dr Jacek Gajewski Narodowe Centrum Badań Jądrowych

NCBJ_w_EURATOM_2014-2015

Przedstawienie Programu Euratom 2016-2017, dr Jacek Gajewski, Narodowe Centrum Badań Jądrowych

EURATOM_2015-2017_InfoDay_2.12.2015

Wrażenia z oceny projektów EURATOM 2014-2015, dr Małgorzata Świderska, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

KRAB

Aspekty prawne projektów EURATOM, mgr Michał Wójtowicz, Narodowe Centrum Badań Jądrowych

prezentacja Euratom-Fission MW 02.12.2015 v1

Centra Doskonalenia Unii Europejskiej w dziedzinie zapobiegania i reagowania na zdarzenia CBRN, mgr Irena Kołakowska-Fałkowska, Ministerstwo Spraw Zagranicznych

EU CBRN CoE

Propozycja projektu do NFRP-10, koordynowanego przez NCBJ, dr Jacek Gajewski i mgr inż. Grzegorz Krzysztoszek, Narodowe Centrum Badań Jądrowych

NFRP-10-propozycja projektu-NCBJ-do_EURATOM_2014-2015

 

 

Stardots develops products and services for the data-acquiring and data-analytical driven world using IoT, Big Data and Machine Learning.

Stardots offers a state-of-the-art data platform designed to gather, shape and store data (old or new) and offers many ways of visualizing, statistical evaluation, prediction and reports. The range of data sources currently supported is vast, for example sensors, various files, databases (SQL, Hadoop, etc.), images, sounds, and of-course internet. In-house developed machine learning techniques plays a large part of Stardots analytical capabilities. Heavily focus on visualization is important for human understanding and embracing data. Which leads to the purpose of Stardots: »True development by learning from data«.”

Contact:

PhD Daniel Petrini

VD Stardots AB

+46 706755301

daniel.petrini@stardots.se

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE  serdecznie zaprasza na Dzień Informacyjny programu EURATOM Fission, którego współorganizatorem i gospodarzem będzie Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ) w Świerku. Prezentacja Programu EURATOM odbędzie się w dniu 2 grudnia 2015 w godzinach 12:00-16:00.

W programie Dnia Informacyjnego przewidujemy przedstawienie Programu Pracy EURATOM 2016-2017, omówienie wyników i polskiego udziału w poprzednim konkursie EURATOM (2014-2015), a dodatkowo wnioski i uwagi polskiego ewaluatora programu EURATOM oraz praktyczne wskazówki realizatorów projektów. Przedstawimy aspekty prawne uczestnictwa w programach EURATOM (np. umowy grantowe i konsorcyjne, klauzule poufności i ochrony własności intelektualnej). Zaprezentowana zostanie koncepcja projektu odpowiadającego na wezwanie NFRP-10 (Support for the optimised use of European research reactors), do którego NCBJ zamierza zaprosić wszystkie reaktory badawcze (i organizacje reaktorowe) z Europy.

Dodatkowo uczestnicy Dnia Informacyjnego EURATOM Fission, będą mieli możliwość wzięcia udziału w pierwszej sesji 13 Sympozjum Krajowej Rady Koordynatorów Projektów Badawczych UE (KRAB), zaczynającego się wcześniej – o godzinie 10:00, w równoległej Sali,  gdzie przedstawione zostaną informacje o osiągnięciach polskich zespołów badawczych w całym programie HORYZONT 2020. Ponadto, zaprezentowane zostaną informacje o rządowych narzędziach wsparcia dla polskich zespołów badawczych (w tym nt. zatwierdzonego niedawno nowego mechanizmu „Premia na Horyzoncie”).

  • 10:00 – 12:00 – cz.I Sympozjum KRAB
  • 12:00 – 16:00 – cz.II InfoDay Euratom Fission

Prosimy o rejestrację pod adresem:  https://www.surveymonkey.com/r/LW7GFLN

Miejsce: Budynek Parku Naukowo – Technologicznego.

Uczestnictwo, transport i wyżywienie podczas Sympozjum i Dnia Informacyjnego EURATOM Fission jest bezpłatne, ale wymaga rejestracji.

Organizatorzy zapewniają transport uczestników z centrum Warszawy do Świerku i z powrotem.

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Dr Jacek Gajewski

Kierownik Działu Badań i Współpracy Międzynarodowej NCBJ (Chief Project Officer, LEAR)

jacek.gajewski@ncbj.gov.pl

Komisja Europejska (DG Connect) ogłosiła konkurs na ekspertów, których zadaniem będzie opracowanie zaleceń dotyczących oceny zasadności i wiarygodności aplikacji mHealth.

Więcej informacji na temat “CALL FOR EXPRESSION OF INTEREST Establishing a working group on mHealth assessment guidelines” opublikowano na stronie: https://ec.europa.eu/digital-agenda/en/news/call-expression-interest-establishing-working-group-mhealth-assessment-guidelines

Do konkursu mogą zgłaszać się  instytucje, które przyślą propozycje nominacji maksymalnie dwóch ekspertów. Spośród nadesłanych propozycji zostanie wyłoniona grupa 20 ekspertów. Komisja Europejska pokryje koszty związane ze spotkaniami w Brukseli.

Termin składania aplikacji upływa 4 grudnia 2015 r.

 

Można już rejestrować się na spotkanie brokerskie, dedykowane konkursom 2016-2017 w obszarze „Zdrowie, zmiany demograficzne i dobrostan” w programie Horyzont 2020.

Spotkanie H2020 European Health Brokerage Event odbędzie się 13 stycznia w Paryżu. Jego głównym celem jest stworzenie warunków do znalezienia odpowiednich partnerów do projektów badawczych oraz umożliwienie zaprezentowania się koordynatorom przyszłych projektów.

Organizatorami spotkania są projekt Health NCP Net 2.0 (w którym KPK PB UE jest partnerem) oraz dwie instytucje francuskie.

Udział w całym spotkaniu jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja, która potrwa do 10 grudnia.

Więcej informacji oraz rejestracja dostępne na stronie wydarzenia.