Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Wyniki pierwszego naboru EIC Accelerator 2022: trzy polskie firmy wśród wybranych

  • Opublikowano: 7 czerwca 2022
  • Autor: redakcja

Komisja ogłosiła wyniki pierwszego w 2022 roku cut-offu EIC Acceleratora. Wśród wybranych 74 innowacyjnych firm są trzy polskie spółki. Wybrane przedsiębiorstwa otrzymają w sumie 382 mln euro dofinansowania w formie grantów i inwestycji.

Firmy zostały wybrane spośród ponad 1000 start-upów i MŚP, które złożyły pełny wniosek o dofinansowanie do 23 marca 2022 r. Każda z wybranych firm otrzyma grant i/lub inwestycje kapitałowe, w zależności od potrzeb, do 17,5 mln euro.

– Nowa fala innowacji jest obecnie kierowana przez start-upy z branży zaawansowanych technologii, które stawiają czoła wyzwaniom społecznym. Cieszę się, że tak wiele z nich aplikuje do EIC, w szczególności z krajów, które nadrabiają zaległości pod względem wyników w zakresie badań i innowacji. Dzięki Europejskiej Radzie ds. Innowacji otrzymają wsparcie, którego potrzebują, aby przyspieszyć swój wzrost i przejąć inicjatywę w kolejnej fali deep tech – powiedziała komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży Mariya Gabriel.

W większości przypadków firmy otrzymają dofinansowanie w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy, a finalizacja inwestycji kapitałowej spodziewana jest jesienią. Większość firm zaproszonych na rozmowy kwalifikacyjne, które nie zostały wybrane do finansowania, otrzyma certyfikat Seal of Excellence (pieczęć doskonałości) i dostęp do usług, które pomogą im znaleźć alternatywne źródła finansowania.

Wśród innowacyjnych projektów i firm, które otrzymają dofinansowanie są trzy polskie:

  • Ecopolplast sp. z o.o. – projekt Ecoplastomer (Breakthrough Technology for Plastic and Rubber Waste Circular TPE)
  • Camino Science sp. z o.o. – project in silico bio-evolutio (in silico bio-evolutio – novel AI paradigm for molecular biology)
  • Hyper Poland sp. z o.o.  – projekt Magrail (Welcome to the age of frictionless mobility)

Pełna lista wybranych do finansowania firm dostępna jest tutaj.

Zwycięzcom gratulujemy!

(Źródło: EIC)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.