Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Horyzontu Europa zaprasza 16 września 2024 r. w godz. 10:00-11:30 do udziału w szkoleniu w formule online pt. „Praktyczne aspekty wdrażania Planów Równości Płci w sektorze publicznym”.
Podczas szkolenia omówimy specyfikę wdrażania Planów Równości Płci (Gender Equality Plans – GEP) w instytucjach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań, jakie mogą napotkać te instytucje oraz wskazówek, które mogą pomóc w ich przezwyciężeniu.
Szkolenie ma na celu wsparcie instytucji publicznych w skutecznym wdrażaniu GEP, co przyczyni się do promowania równości płci i budowania bardziej inkluzywnego środowiska pracy w sektorze publicznym.
Na spotkaniu będziemy gościć dwie osoby, będące ekspert(k)ami w zakresie tematyki związanej z równością i zajmujące się wdrażaniem Planów Równości Płci w swojej codziennej pracy. Są to:
Aleksandra Kozerska-Grabowska – od 17 lat związana z Urzędem m.st. Warszawy, od początku swojej kariery pracuje w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. Od trzech lat specjalizuje się w zarządzaniu różnorodnością w miejscu pracy. Była odpowiedzialna za opracowanie i wdrożenie Planu Równości Płci w Urzędzie m.st. Warszawy w 2023 roku.
Mateusz Dampc – Rzecznik ds. Równości Szans Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, pedagog i Compliance Officer. Od niemal 10 lat specjalizuje się w edukacji i terapii osób w spektrum autyzmu, łącząc wiedzę teoretyczną z praktyką. Na Uniwersytecie koncentruje się na budowaniu inkluzywnej społeczności akademickiej oraz promowaniu równych szans. Prywatnie pasjonat kultury, języka i krajobrazów Hiszpanii.
Program spotkania:
- Krótkie wprowadzenie – rola GEP w sektorze publicznym:
- Dlaczego równość płci jest kluczowa dla sektora publicznego?
- Jakie korzyści wynikają z wdrażania GEP?
- Specyfika wdrażania GEP w instytucjach publicznych:
- Identyfikacja wyzwań związanych z wdrażaniem GEP w sektorze publicznym.
- Przykłady skutecznych rozwiązań i dobrych praktyk.
- Praktyczne aspekty implementacji GEP:
- Jakie kroki należy podjąć, aby skutecznie wdrożyć GEP?
- Jak mierzyć postępy i skuteczność wdrożonych planów?
- Kontynuacja, ewaluacja i cykliczna sprawozdawczość – dlaczego to ważne?
- Przewodnik KPK „Plany Równości Płci (GEP) w Horyzoncie Europa. Przewodnik dla polskich podmiotów publicznych – jak zrozumieć i stworzyć GEP, aby aplikować o środki z Horyzontu Europa”
Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie osoby zaangażowane w proces wdrażania polityk równościowych w instytucjach publicznych, które chcą pogłębić swoją wiedzę i wymienić się doświadczeniami w tym obszarze.
Serdecznie zapraszamy!
Termin: 16 września 2024 r.
Miejsce: Online (MS Teams)
Czas trwania: 10:00-11:30
Aby wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.