
Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo-Wschodnia serdecznie zaprasza na szkolenie online pt:. „Własność intelektualna w projektach HE”
Podczas szkolenia omówione zostaną podstawowe zasady dotyczące własności intelektualnej w projektach realizowanych w ramach programu ramowego Horyzont Europa.
Szkolenie obejmie zagadnienia związane z prawami do rezultatów projektu, a także z wykorzystywaniem background i rezultatów projektu w trakcie jego realizacji oraz po jego zakończeniu.
Spotkanie adresowane jest do naukowców, przedsiębiorców oraz przedstawicieli innych podmiotów, którzy planują aplikować lub już realizują projekty w ramach programu Horyzont Europa.
Agenda:
10:00 – 10:15: Wprowadzenie – ogólne zagadnienia dotyczące praw własności intelektualnej;
10:15 – 10:30: Prawa własności intelektualnej we współpracy naukowej;
10:30 – 11:00: Wiedza istniejąca i rezultaty w projektach realizowanych w ramach programu HE;
11:00 – 11:10: Przerwa;
11:10 – 11:25: Sposoby wykorzystywania wyników projektu, prawa dostępu;
11:25 – 11:40: Obowiązki związane z wynikami projektu;
11:40 – 12.00: Pytania.
Szkolenie poprowadzi Irena Jakubiec – radca prawny specjalizująca się w prawie własności intelektualnej, konsultantka w Horyzontalnym Punkcie Kontaktowym Polska Południowo-Wschodnia
Serdecznie zapraszamy.
Szkolenie jest bezpłatne.