Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Webinarium dedykowane partnerstwu na rzecz bezemisyjnego transportu drogowego

(Data i czas/Date & Time):
01/02/2024  11:00 - 13:00
(Miejsce/Location):
Spotkanie OnLine
(Organizator/Organizer):
KPK/NCBR

Zapraszamy na webinarium poświęcone partnerstwu na rzecz bezemisyjnego transportu drogowego (2ZERO Towards zero-emission road transport).

Transport drogowy to wciąż jedno z głównych źródeł emisji zanieczyszczeń i jedno z głównych zagrożeń cywilizacyjnych. Obecnie transport odpowiada za około jedną czwartą całkowitych emisji gazów cieplarnianych w UE. Z tych emisji prawie trzy czwarte pochodzi
z transportu drogowego, a ponad połowa emisji z transportu drogowego pochodzi z samochodów. Mobilność osób i towarów stanowi podstawę zintegrowanego i jednolitego rynku europejskiego, otwartego i zintegrowanego społeczeństwa a także jest podstawą wzrostu gospodarczego, który umożliwia dobrobyt i wzrost zatrudnienia.

2ZERO to współprogramowane partnerstwo w ramach programu Horyzont Europa, którego celem jest przyspieszenie przejścia na bezemisyjną mobilność drogową w całej Europie.

Partnerstwo 2ZERO to ambitny program badawczy mający na celu przyspieszenie rozwoju i wspieranie wdrażania transportu drogowego o zerowej emisji spalin z podejściem systemowym w Europie.

Webinarium będzie poświęcone zagadnieniom związanym z udziałem w partnerstwie oraz  korzyściom, które z tego wynikają. Przedstawimy Państwu aktualne konkursy dotyczące tematyki bezemisyjnego transportu drogowego oraz przykłady projektów  w tym zakresie realizowanych  w ramach programu Horyzont Europa.

Webinarium odbędzie się 1 lutego 2024 r w godz. 11:00-13:00. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Program Spotkania

Rejestracja/Registration

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.