Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Tydzień z Klastrami: klaster 4 – Technologie cyfrowe, przemysł, przestrzeń kosmiczna


Szanowni Państwo,

w ramach wiosennego cyklu wydarzeń pod wspólnym tytułem „Tydzień z Klastrami w programie Horyzont Europa” mamy przyjemność zaprosić Państwa na webinarium dotyczące klastra 4: Technologie cyfrowe, przemysł i przestrzeń kosmiczna.

Spotkanie on-line odbędzie się w poniedziałek  23 maja br. w godz. 10:00 – 13:00.

Działania proponowane w tym klastrze  mają na celu wsparcie  badań i innowacji w zakresie podwójnej transformacji gospodarki europejskiej, zarówno ekologicznej jak i cyfrowej. Zagadnienia badawcze, które mogą być finansowane, to między innymi nowe, zaawansowane materiały, produkty, technologie wytwarzania, technologie cyfrowe (sieć 6G, internet, IoT, sztuczna inteligencja), robotyka, automatyka, technologie kwantowe, jak i globalna infrastruktura kosmiczna, usługi, aplikacje i dane, przy jednoczesnym zachowaniu  suwerenności tych technologii. Wyzwania te jednocześnie obejmują zagadnienia dotyczące wspierania gospodarki o obiegu zamkniętym oraz autonomii w pozyskiwaniu i wykorzystywaniu surowców mineralnych.

Podczas spotkania przedstawimy:

  • ofertę konkursową w programie pracy Horyzontu Europa na rok 2022, w tym w ramach działań organizowanych przez Agencję Unii Europejskiej ds. Programu Kosmicznego oraz partnerstwa SST z udziałem Polskiej Agencji Kosmicznej;
  • spodziewane kierunki badawcze na lata 2023-2024 związane z technologiami cyfrowymi oraz przemysłowymi;
  • ofertę w ramach partnerstw instytucjonalnych (Wspólnego Przedsięwzięcia na rzecz Kluczowych Technologii Cyfrowych oraz Wspólnego Przedsięwzięcia na rzecz Inteligentnych Sieci i Usług);
  • nową inicjatywę materiałową Manifesto 2030;
  • praktyczne spojrzenie na zainicjowanie projektu w ramach Klastra 4 – pokazując jak zacząć przygodę z Programem Horyzont Europa.

Szczegółowa agenda

Serdecznie zapraszamy do udziału!

UDZIAŁ BEZPŁATNY  – WYMAGANA REJESTRACJA (po zalogowaniu)

* UWAGI TECHNICZNE:

  • wydarzenie będzie nagrywane i dostępne na kanale FB KPK
  • wszyscy zarejestrowani uczestnicy otrzymają prezentacje po wydarzeniu
  • podczas wydarzenia będzie można zadawać prezenterom pytania jedynie w formie pisemnej
  • kamery i mikrofony uczestników będą wyłączone przez cały czas trwania wydarzenia

Rejestracja/Registration

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.