Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Tydzień z Klastrami: klaster 4 – Technologie cyfrowe, przemysł, przestrzeń kosmiczna


Szanowni Państwo,

w ramach wiosennego cyklu wydarzeń pod wspólnym tytułem „Tydzień z Klastrami w programie Horyzont Europa” mamy przyjemność zaprosić Państwa na webinarium dotyczące klastra 4: Technologie cyfrowe, przemysł i przestrzeń kosmiczna.

Spotkanie on-line odbędzie się w poniedziałek  23 maja br. w godz. 10:00 – 13:00.

Działania proponowane w tym klastrze  mają na celu wsparcie  badań i innowacji w zakresie podwójnej transformacji gospodarki europejskiej, zarówno ekologicznej jak i cyfrowej. Zagadnienia badawcze, które mogą być finansowane, to między innymi nowe, zaawansowane materiały, produkty, technologie wytwarzania, technologie cyfrowe (sieć 6G, internet, IoT, sztuczna inteligencja), robotyka, automatyka, technologie kwantowe, jak i globalna infrastruktura kosmiczna, usługi, aplikacje i dane, przy jednoczesnym zachowaniu  suwerenności tych technologii. Wyzwania te jednocześnie obejmują zagadnienia dotyczące wspierania gospodarki o obiegu zamkniętym oraz autonomii w pozyskiwaniu i wykorzystywaniu surowców mineralnych.

Podczas spotkania przedstawimy:

  • ofertę konkursową w programie pracy Horyzontu Europa na rok 2022, w tym w ramach działań organizowanych przez Agencję Unii Europejskiej ds. Programu Kosmicznego oraz partnerstwa SST z udziałem Polskiej Agencji Kosmicznej;
  • spodziewane kierunki badawcze na lata 2023-2024 związane z technologiami cyfrowymi oraz przemysłowymi;
  • ofertę w ramach partnerstw instytucjonalnych (Wspólnego Przedsięwzięcia na rzecz Kluczowych Technologii Cyfrowych oraz Wspólnego Przedsięwzięcia na rzecz Inteligentnych Sieci i Usług);
  • nową inicjatywę materiałową Manifesto 2030;
  • praktyczne spojrzenie na zainicjowanie projektu w ramach Klastra 4 – pokazując jak zacząć przygodę z Programem Horyzont Europa.

Szczegółowa agenda

Serdecznie zapraszamy do udziału!

UDZIAŁ BEZPŁATNY  – WYMAGANA REJESTRACJA (po zalogowaniu)

* UWAGI TECHNICZNE:

  • wydarzenie będzie nagrywane i dostępne na kanale FB KPK
  • wszyscy zarejestrowani uczestnicy otrzymają prezentacje po wydarzeniu
  • podczas wydarzenia będzie można zadawać prezenterom pytania jedynie w formie pisemnej
  • kamery i mikrofony uczestników będą wyłączone przez cały czas trwania wydarzenia

Rejestracja

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.