Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Tydzień z Klastrami: Klaster 4 – Technologie cyfrowe, przemysł i przestrzeń kosmiczna


Szanowni Państwo,

w ramach cyklu wydarzeń pod wspólnym tytułem „Tydzień z Klastrami w PR Horyzont Europa” mamy przyjemność zaprosić Państwa na webinarium dotyczące

Klastra 4: Technologie cyfrowe, przemysł i przestrzeń kosmiczna.

Konkursy w ramach Klastra 4 mają na celu wsparcie badań i innowacji w kluczowych technologiach prorozwojowych na rzecz podwójnej transformacji gospodarki europejskiej –  zielonej i cyfrowej, wykorzystując zarówno:  nowe, zaawansowane: materiały, produkty, technologie wytwarzania, wspomagające technologie cyfrowe: sieci 6G, internet, IoT, sztuczną inteligencję, robotykę, automatykę, technologie kwantowe oraz grafen, jak i globalną infrastrukturę kosmiczną, usługi, aplikacje i dane, przy jednoczesnym zachowaniu suwerenności tych technologii.

Wyzwania te jednocześnie powinny wspierać gospodarkę o obiegu zamkniętym, autonomię w pozyskiwaniu i wykorzystywaniu surowców mineralnych oraz skoncentrować się na człowieku i jego etycznym rozwoju.

Zaproszeni goście – doświadczeni uczestnicy programów ramowych UE podzielą się z Państwem swoimi doświadczeniami i korzyściami z udziału w Programach Ramowych UE, natomiast eksperci Komisji Europejskiej oraz KPK przedstawią cele i strategię Klastra 4 oraz tematykę najbliższych konkursów z terminami składania wniosków w pierwszych miesiącach przyszłego roku i budżetem ponad 1,5mld euro.

Wstępna agenda spotkania

Zapis spotkania jest dostępny na profilu FB KPK.  

 

Rejestracja

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.