Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Tydzień z Klastrami: Klaster 2 Kultura, kreatywność i społeczeństwo integracyjne & Klaster 3 Bezpieczeństwo cywilne na rzecz społeczeństwa


Szanowni Państwo,

w ramach cyklu wydarzeń pod wspólnym tytułem „Tydzień z Klastrami w PR Horyzont Europa” mamy przyjemność zaprosić Państwa na webinaria dotyczące Klastra 2 Kultura, kreatywność i społeczeństwo integracyjne oraz Klastra 3 Bezpieczeństwo cywilne na rzecz społeczeństwa.

Klaster 2 skupia się na osiągnięciu celów UE dotyczących:
– Poprawy rządów demokratycznych i zaangażowania obywatelskiego
– Zabezpieczenia i promocji dziedzictwa kulturowego Europy oraz rozwoju sektorów kreatywnych
– Odpowiedzi na oraz tworzenia wieloaspektowych społecznych, ekonomicznych, technologicznych i kulturowych transformacji
Równie ważnym celem jest również mobilizacja multidyscyplinarnego potencjału nauk społecznych i humanistycznych dla zrozumienia istotnych współczesnych procesów transformacji społeczeństwa, gospodarki, polityki i kultury i wsparcia pozostałych obszarów PR Horyzont Europa.

W konkursie 2022 zaplanowano finansowanie realizacji projektów w trzech obszarach tematycznych: przekształcanie demokracji, badania i innowacje w obszarach dziedzictwa kulturowego oraz sektorów kulturalnych i kreatywnych oraz zrównoważona przyszłość Europy. Oprócz przedstawienia tematyki najbliższych konkursów Klastra 2 zaplanowanych na rok 2022, zaproszeni prelegenci opowiedzą o możliwościach zaangażowania się sektora nauk społecznych i humanistycznych w innych obszarach Horyzontu Europa oraz podzielą się doświadczeniami z oceny wniosków.

Celem Klastra 3. , z budżetem 1,6 mld euro na 7 lat, jest wspieranie realizacji priorytetów polityki UE związanych z bezpieczeństwem, w tym wyzwaniami i zagrożeniami, takimi jak terroryzm i przestępczość, cyber bezpieczeństwo, a także ograniczeniem ryzyka związanego z klęskami żywiołowymi i katastrofami spowodowanymi przez człowieka.

W ramach Klastra 3. będą finansowane badania i rozwój technologii w następujących kierunkach badawczych, tzw. destinations:

  • lepsza ochrona UE i jej obywateli przed przestępczością i terroryzmem
  • skuteczne zarządzanie zewnętrznymi granicami UE
  • ochrona infrastruktury
  • zwiększone bezpieczeństwo cybernetyczne
  • społeczeństwa odporne na katastrofy
  • badania i innowacje w zakresie wzmocnionego bezpieczeństwa

Podczas wydarzenia będą mieli Państwo możliwość zapoznać się z tematyką kolejnego konkursu w Klastrze 3, przewidzianego na rok 2022. Zaproszeni goście podzielą się z Państwem swoim bogatym doświadczeniem z udziału w projektach B+R, jako ekspert oceniający projekty oraz użytkownicy końcowi.

Zapraszamy do udziału w spotkaniach.

Prezentacje ze spotkania:

KLASTER 2

CL2_Infoday_M.Pyczak

EIT Culture_Creativity_PL

SSH integration Horizon Europe_BL

CL2_04_Dos and donts

KLASTER 3

Klaster 3._19.10.2021_Prezentacja_R. Rycerz

Klaster 3._Iwona Glinska_Prezentacja_19_10_2021

Klaster 3_19.10.2021_Jakub Glowka_PIAP_prezentacja

Klaster 3_Michal Rataj_Prezentacja_19_10_2021

Zapis spotkania jest dostępny TUTAJ.

Agendy: Klaster 2, Klaster 3

Rejestracja/Registration

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.