Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Tydzień z Klastrami: Klaster 2 Kultura, kreatywność i społeczeństwo integracyjne & Klaster 3 Bezpieczeństwo cywilne na rzecz społeczeństwa

(Data i czas/Date & Time):
20/04/2021  10:00 - 15:15
(Miejsce/Location):
On-line

 

Szanowni Państwo

w ramach cyklu wydarzeń pod wspólnym tytułem „Tydzień z Klastrami w PR Horyzont Europa” mamy przyjemność zaprosić Państwa na webinaria dotyczące Klastra 2 Kultura, kreatywność i społeczeństwo integracyjne oraz Klastra 3 Bezpieczeństwo cywilne na rzecz społeczeństwa.

Klaster 2 skupiony będzie na osiągnięciu celów UE dotyczących:
– Poprawy rządów demokratycznych i zaangażowania obywatelskiego
– Zabezpieczenia i promocji dziedzictwa kulturowego Europy oraz rozwoju sektorów kreatywnych
– Odpowiedzi na oraz tworzenia wieloaspektowych społecznych, ekonomicznych, technologicznych i kulturowych transformacji
Równie ważnym celem jest również mobilizacja multidyscyplinarnego potencjału nauk społecznych i humanistycznych, celem zrozumienia istotnych współczesnych procesów transformacji społeczeństwa, gospodarki, polityki i kultury i wsparcia pozostałych obszarów PR Horyzont Europa.

Europa i świat stoi u progu nowego globalnego podejścia do bezpieczeństwa szeroko pojętego – jak wykorzystać badania naukowe i innowacje , aby przeciwdziałać różnego rodzaju zagrożeniom, takim jak terroryzm, cyberataki czy walka z obecną pandemią. Warto, szczególnie w dzisiejszych czasach, pełnych przeróżnych wyzwań podejmować wspólne skoordynowane działania, z doświadczonymi graczami, wykorzystując dostępne technologie i rozwijając nowe.

Podczas webinarium będą mieli Państwo możliwość zapoznać się z tematyką pierwszych konkursów w Klastrze 3, a wśród nich min. :

  • zwalczanie przestępczości i terroryzmu
  • bezpieczeństwo granic UE
  • ochrona infrastruktury
  • cyberprzestępczość

W trakcie wydarzenia eksperci KPK zaprezentują najważniejsze elementy pierwszych konkursów w obydwu Klastrach. Wartością dodaną naszego wydarzenia będzie udział zaproszonych gości, którzy podzielą się z Państwem swoim bogatym doświadczeniem z realizacji dotychczasowych projektów w Programach Ramowych, jak również udzielą praktycznych wskazówek, dlaczego warto realizować projekty w międzynarodowych konsorcjach.

Zachęcamy Państwa do aktywnego udziału i zadawania pytań w sesji Q&A.

Prezentacje Klaster 2:

Prezentacje Klaster 3:

Dziękujemy za udział i zapraszamy do kontaktu!

Mikołaj Pyczak & Renata Rycerz

Rejestracja/Registration

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.