Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Tydzień z Klastrami: Klaster 1 – Zdrowie


Szanowni Państwo,

w ramach cyklu wydarzeń pod wspólnym tytułem „Tydzień z Klastrami w PR Horyzont Europa” mamy przyjemność zaprosić Państwa na webinarium dotyczące Klastra 1 Zdrowie.

W ramach spotkania będą mieli Państwo możliwość zapoznać się z wyzwaniami jakie zidentyfikowała Komisja Europejska w obszarze zdrowia. Wspólnie ze znamienitymi gośćmi omówimy zarówno nadchodzące konkursy (najbliższy dot. COVID-19 już na początku kwietnia) jak i zakres tematyczny Zdrowia na najbliższe 2 lata.

Ponad rok trwająca pandemia skierowała uwagę naukowców i polityków na sprawy dotyczące codziennego zdrowia i opieki zdrowotnej, z którymi jakoś dawaliśmy sobie w Europie radę. Jedne kraje lepiej, drugie gorzej. Pandemia pokazała, że pewne kwestie nawet w bogatych krajach napotkały na przeszkody i bariery.

W latach 2021-2022 na pierwszy plan zagadnień do realizacji wysuwają się:

  1. Zdrowie w zmieniającym się społeczeństwie – np. zagadnienia dotyczące zdrowia psychicznego i otyłości.
  2. Życie i praca w środowisku prozdrowotnym – mimo życia w „środowisku” mamy bardzo mała wiedzę o jego wpływie na zdrowie.
  3. Zwalczanie chorób i zmniejszanie obciążenia chorobami – np. koszty związane z chorobami przewlekłymi to prawie 80% całkowitych kosztów opieki zdrowotnej.
  4. Zapewnienie dostępu do zrównoważonej i wysokiej jakości opieki zdrowotnej.
  5. Nowe narzędzia, technologie i rozwiązania cyfrowe dla zdrowego społeczeństwa.
  6. Konkurencyjny przemysł związany ze zdrowiem – np. green pharmaceuticals (minimalizacja wpływu na środowisko na wszystkich etapach), środki przeciwdrobnoustrojowe.

Przedstawimy również gdzie w programach europejskich oraz innych klastrach Horyzontu Europa można znaleźć zagadnienia związane ze zdrowiem.

Będzie o Misji Rak, EURATOMie (np. ochrona radiologiczna i promieniowanie jonizujące), EU4Health (zdrowie publiczne) i może jeszcze coś się znajdzie…..

Agenda spotkania

Prezentacje ze spotkania:

Klaster_1_Powitanie_Ewa Szkiladz

KLaster_1_Konkurs2021_Ewa Szkiladz

Klaster_1_KonkursCOVID_Ewa Szkiladz

Klaster_1_Misja Cancer_Konrad Rydzynski

Klaster_1_Strategia_UML_Lucyna Wozniak

Klaster_1_Zdrowie_Inne_Obszary_AM

Klaster1_pomysł-projekt_ADP

Klaster1_strategia_ADP

 

Rejestracja/Registration

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.