Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Tydzień z Klastrami

(Data i czas/Date & Time):
27/11/2023 13:00 - 01/12/2023 15:00
(Miejsce/Location):
Spotkanie OnLine
(Organizator/Organizer):
KPK/NCBR

Szanowni Państwo,

zapraszamy na Tydzień z Klastrami, który odbędzie się w dniach 27 listopada – 1 grudnia 2023 r. Tym razem proponujemy Państwu nową formułę. Każdego dnia rano opublikujemy pakiet bieżących informacji o klastrze (obszarze tematycznym), któremu będzie poświęcony dany dzień. Natomiast po południu nasi eksperci będą do Państwa dyspozycji. W trakcie zorganizowanego online dyżuru będzie można rozwiać swoje wątpliwości w ramach obszaru, skonsultować innowacyjne pomysły i zadać wszelkie nurtujące pytania.

Komisja Europejska w filarze II Horyzontu Europa  – Globalne wyzwania i europejska konkurencyjność przemysłowa, z budżetem ponad 53 mld euro – poszukuje projektów i rozwiązań, które mogą sprostać obecnym i przyszłym globalnym wyzwaniom. Ważnym celem jest zwiększenie konkurencyjności przemysłowej Europy oraz znalezienie odpowiedzi jak badania i innowacje mogą ulepszyć nasze społeczeństwo.

Filar II jest podzielony na 6 klastrów, czyli obszarów tematycznych poruszających tematy od szeroko pojętego zdrowia po przystosowanie się do zmian klimatu, ochronę dziedzictwa kulturowego, przyjazne i ekologiczne miasta, ochronę wód i oceanów, czy też zapewnienie zdrowych gleb z myślą o zdrowej żywności, zdrowiu ludzi, o przyrodzie i klimacie.

Naukowcy i innowatorzy mają możliwość  aplikowania o dofinansowanie projektów na różnych poziomach gotowości technologicznej. Dofinansowanie to może sięgać od 1 do ponad 20 mln euro. Tematyka projektów musi odpowiadać na wyzwania określone w programach pracy poszczególnych konkursów.

W konkursach filaru II mogą uczestniczyć firmy, startupy, instytuty badawczo-naukowe, uczelnie oraz jednostki administracji publicznej. Projekty realizowane są w międzynarodowych konsorcjach.

Tydzień z Klastrami to okazja do przybliżenia Państwu oferty konkursów na rok 2024 oraz przedstawienia informacji dotyczących różnych inicjatyw pomocnych aplikowaniu podejmowanych w klastrach. Dla każdego klastra udostępnimy odpowiedniego dnia rano stronę z ważnymi informacjami. Zapraszamy do zapoznania się z jej treścią. Natomiast nasi eksperci w trakcie dyżuru na platformie MS Teams będą starali się rozwiać Państwa wątpliwości i z chęcią odpowiedzą na Państwa pytania.

Terminy spotkań dedykowane poszczególnym klastrom przedstawiają się następująco:

Poniedziałek, 27 listopada 2023 Klaster 1 – Zdrowie
Wtorek, 28 listopada 2023Klaster 3 – Bezpieczeństwo cywilne na rzecz społeczeństwa oraz Klaster 2 – Kultura, kreatywność, społeczeństwo
Środa, 29 listopada 2023Klaster 6 – Żywność, biogospodarka, zasoby naturalne, rolnictwo i środowisko
Czwartek, 30 listopada 2023Klaster 5 – Klimat, energia, transport
Piątek, 1 grudnia 2023 Klaster 4 – Technologie cyfrowe, przemysł i przestrzeń kosmiczna

.

UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY, ALE KONIECZNA JEST REJSTRACJA

Zaplanuj już dziś swój kalendarz i weź udział w tych szczególnych spotkaniach! Klastry to połowa budżetu Horyzontu Europa, zatem jest o co się ubiegać!

Serdecznie zapraszamy!

 

Rejestracja/Registration

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.