Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Tworzenie żywych laboratoriów w Misji Gleba – seminarium

(Data i czas/Date & Time):
12/06/2024  11:00 - 13:00
(Miejsce/Location):
Spotkanie OnLine
(Organizator/Organizer):
KPK/NCBR

 

12 czerwca 2024 w godz. 11:00-13:00 zapraszamy na seminarium online, poświęcone tematyce tworzenia żywych laboratoriów w ramach otwartego 8 maja br. konkursu Misji Gleba.

Celem strategicznym Misji Gleba jest utworzenia w całej Europie do roku 2030, aż 100 żywych laboratoriów i  latarni morskich  (centrów demonstracyjnych z najlepszymi praktykami).

Podczas spotkania nasi goście przybliżą słuchaczom strategię UE związaną  z powstawaniem żywych laboratoriów na rzecz poprawy jakości i żyzności gleb.

Pokażemy  jedno z trzech żywych laboratoriów,  które zostało wyłonione w ramiach pierwszego naboru na Living Labs w Misji Gleba.

Zapraszamy  wszystkich zainteresowanych podjęciem działań w kierunku powstawania żywych laboratoriów i latarni morskich do rejestracji na spotkanie.

Spotkanie dotyczyć będzie 2 tematów:

  1. HORIZON-MISS-2024-SOIL-01-01: Co-creating solutions for soil health in Living Labs

Budżet : 36 mln euro (3 projekty zostaną  sfinansowane, 12 mln euro każdy), typ projektu: RIA.

  1. HORIZON-MISS-2024-SOIL-01-02: Living Labs in urban areas for healthy soils

Budżet: 12 mln euro (1 projekt zostanie sfinansowany), typ projektu: RIA.

Agenda_Gleba_12.06_wersja Final

Jeżeli szukasz współpracy i możliwości udziału w tym konkursie – koniecznie zarejestruj się na portalu NATI00NS i znajdź koordynatora lub partnerów do wniosku projektowego.

Dokładne omówienie tematyki konkursu dostępne na nagraniu z dnia informacyjnego KE TU

Szczegółowy program zamieścimy wkrótce na tej stronie.

Żywe laboratoria (Living Labs – LLs) są skoncentrowane na potrzebach użytkownika, usytuowane w konkretnym regionie lub miejscu i oparte o rzeczywiste potrzeby użytkowników gruntów. Te transdyscyplinarne ekosystemy badań i innowacji angażują zarządców gruntów, naukowców, rolników, doradców i innych odpowiednich partnerów w badania o charakterze systemowym a także współprojektowanie, testowanie, monitorowanie i ocenę innowacyjnych rozwiązań w rzeczywistych warunkach w celu poprawy zdrowia gleby.

LLs mogą obejmować kilka miejsc (np. gospodarstwa rolne, tereny leśne, parki miejskie) na poziomie regionalnym lub subregionalnym.

Centra demonstracyjne (Light Houses – LH) to miejsca demonstracji rozwiązań, szkoleń i komunikacji, wzorcowe pod względem poprawy zdrowia gleby. Prezentują dobre praktyki i rozwiązania możliwe do skalowania. Pomagają w absorbcji zrównoważonych praktyk poprzez inspirowanie użytkowników gruntów za pomocą realnych rozwiązań.

Rejestracja/Registration

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.