Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Portal EURAXESS – jak zamieszczać oferty pracy w bazie Komisji Europejskiej

Data i czas:
08/07/2020  12:00 - 13:00
Miejsce:
KPK PB UE
Organizator
KPK PB UE, EURAXESS Polska

Zapraszamy Państwa na bezpłatne szkolenie on-line z funkcjonalności portalu EURAXESS – witryny Komisji Europejskiej zawierającej m.in. europejską bazę ofert pracy, ofert finansowania badań naukowych i innych możliwości współpracy naukowej, odwiedzanej przez naukowców z całego świata.

Szkolenie adresowane jest do przedstawicieli uczelni, instytutów naukowych i badawczych, firm, czy innych organizacji aktywnych w sektorze badań i innowacji, w tym do beneficjentów projektów Marii Skłodowskiej-Curie, dla których zamieszczanie ofert pracy jest obowiązkowe zgodnie z zawartą umową grantową. Spotkanie organizowane jest w ramach kampanii “Lato z Marią Skłodowską-Curie”.

Podczas spotkania dowiedzą się Państwo m.in.:

  • jak w pełni wykorzystywać portal EURAXESS do promocji instytucji na arenie międzynarodowej,
  • jak zamieszczać ogłoszenia o pracy dla naukowców, oferty goszczenia naukowców (tzw. hosting offers) oraz oferty finansowania badań,
  • jak wyszukiwać inne możliwości współpracy w ramach prowadzonej działalności naukowo-badawczej,
  • jakie błędy pojawiają się w ogłoszeniach o pracę i jak napisać atrakcyjną ofertę.

Na koniec spotkania prowadząca odpowie na pytania uczestników.

Spotkanie odbędzie się na platformie Adobe Connect. Dane dostępu zostaną wysłane do zarejestrowanych osób.

Prowadząca: Monika Zaremba, od 10 lat ekspert europejskiej sieci EURAXESS w Krajowym Punkcie Kontaktowym w zespole ds. mobilności naukowej. P. Zaremba doradza naukowcom i jednostkom naukowym, jak korzystać z portalu EURAXESS, pomaga zagranicznym naukowcom przyjeżdżającym do Polski, a także udziela informacji na temat możliwości finansowania badań naukowych oraz europejskiej strategii kadrowej (HR Excellence in Research).

Portal EURAXESS jest jedną z najczęściej odwiedzanych stron Komisji Europejskiej z ponad 1,8 mln odsłon miesięcznie. Zawiera on europejską bazę ofert pracy dla naukowców (prawie 80 000 ofert pracy w 2019 r.), gdzie jednostki naukowe, firmy i inne organizacje badawcze z różnych krajów UE i świata zamieszczają swoje oferty zatrudnienia, finansowania i współpracy.

Zgodnie z polskimi przepisami uczelnie, instytuty PAN i instytuty badawcze zobowiązane są zamieszczać w portalu EURAXESS ogłoszenia o naborach na stanowiska naukowe. Instytucje realizujące europejskie projekty Marii Skłodowskiej-Curie są również do tego zobowiązane zgodnie z wymogami Komisji Europejskiej.

Rejestracja

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.