Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Open Science & Open Access ze szczególnym uwzględnieniem programu Horyzont 2020

Data i czas:
24/03/2020  09:00 - 12:30
Miejsce:
Politechnika Wrocławska, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii
Sala:
sala nr 21 (II piętro)
Organizator
RPK Region Południowo-Zachodni, Politechnika Wrocławska Wrocławskie Centrum Transferu Technologii

Szkolenie skierowane jest zarówno do osób biorących udział w projektach badawczych programu Horyzont 2020, jak również dla tych, którzy dopiero zamierzają składać wnioski do programu Horyzont 2020. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć więcej o zagadnieniach open access oraz open science, jak również pracowników administracji odpowiedzialnych za tworzenie polityk instytucjonalnych w zakresie otwartej nauki.

Program:

8:30 – 9:00 Rejestracja uczestników
9:00 – 10:00 Otwarty dostęp (zielona i złota droga otwartego dostępu – otwarte repozytoria, otwarte czasopisma, otwarty dostęp gratis i otwarty dostęp libre, przegląd stanu obecnego na świecie i w Polsce,  infrastruktura otwartego dostępu, dostępne narzędzia i rozwiązania)
10:00 – 10:30 Otwarte dane badawcze (podstawowe pojęcia, korzyści z udostępniania danych badawczych, podstawowe aspekty prawne, przegląd stanu obecnego na świecie i w Polsce, zarządzanie danymi badawczymi)
10:30 – 11:00 Przerwa
11:00 – 11:45 Otwarte dane badawcze (Data Management Plan, infrastruktura otwartych danych, dostępne narzędzia i rozwiązania)
11:45 – 12:30 Polityki w zakresie otwartej nauki (polityka Komisji Europejskiej, polityka MNiSW,  przykładowe polityki instytucjonalne)
12:30 – Konsultacje indywidualne

Szkolenie poprowadzi Jakub Szprot, kierownik Zespołu Otwartej Nauki, Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu prosimy o rejestrację online na stronie RPK Wrocław, zakładka Szkolenia.

Dodatkowe informacje rpk@pwr.edu.pl, tel. 71 320 41 96. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Organizatorzy zapewniają poczęstunek.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.