Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Misja Zdrowe Oceany, Morza, Wody Przybrzeżne i Śródlądowe – webinarium

(Data i czas/Date & Time):
07/05/2024  12:00 - 13:30
(Miejsce/Location):
Spotkanie OnLine
(Organizator/Organizer):
KPK/NCBR

Zapraszamy Państwa na wydarzenie poświęcone Misji UE Zdrowe Oceany, Morza, Wody Przybrzeżne i Śródlądowe, które odbędzie się 7 maja 2024 (wtorek) w godz. 12:00-13:30.

Podczas webinarium, przedstawiciel Komisji Europejskiej, dr Marcin Sadowski opowie Państwu o stanie zaawansowania działań Misji. Zaprezentujemy również tematy konkursowe na 2024 rok. Zaproszeni przez nas goście opowiedzą o swoich doświadczeniach z udziału w realizowanych przez nich projektach w ramach Misji:

  • Projekt LOCALITY ma na celu ponowne wykorzystanie wodnych odpadów z różnych branż do hodowli alg, które będą przetwarzane przy użyciu podejścia biorafineryjnego oraz wykorzystane na rynku spożywczym, paszowym, rolniczym i tekstylnym: dr hab. inż. Wojciech Szewczyk, prof. URK, oraz dr inż. Patrycja Rajtar, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
  • Celem projektu Mr.Goodfish 3.0 jest umożliwienie europejskim konsumentom dokonywania bardziej świadomych wyborów przy zakupie i konsumpcji owoców morza, a także innych produktów akwakultury. Projekt będzie miał za zadnie dostarczanie odbiorcom dokładnych informacji na temat żywności pochodzenia wodnego: Centrum Nauki Experyment Gdynia
  • Projekt SHORE obejmie swoim oddziaływaniem obszar Morza Bałtyckiego, Morza Czarnego, Morza Śródziemnego oraz tereny Dunaju i Renu. Badania i aktywności w ramach projektu będą dotyczyły zanieczyszczenia mórz i oceanów: Akademia WSB

Misja UE “Odbudowa oceanów i wód” ma na celu ochronę i przywrócenie zdrowia naszych oceanów i wód poprzez badania naukowe i innowacje, zaangażowanie obywateli i niebieskie inwestycje. Nowe podejście misji dotyczy oceanów i wód jako jedności i odgrywa kluczową rolę w osiągnięciu neutralności klimatycznej i odbudowie przyrody. Cel ten jest wspierany przez działania przekrojowe, w szczególności szeroką mobilizację i zaangażowanie społeczne oraz cyfrowy system wiedzy o oceanach i wodzie, znany jako cyfrowy bliźniak oceanu.

Misja wspiera regionalne zaangażowanie i współpracę za pośrednictwem „latarni morskich” w głównych basenach mórz/rzek: Atlantyku-Arktyki, Morza Śródziemnego, Bałtyku-Morza Północnego i Dunaju-Morza Czarnego. „Latarnie morskie” misji to miejsca, w których można pilotować, demonstrować, rozwijać i wdrażać działania misji na morzach i w dorzeczach UE.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji i udziału w spotkaniu! 

 

Rejestracja/Registration

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.