Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Dzień informacyjny – Misja Rak

(Data i czas/Date & Time):
09/05/2024  10:00 - 11:30
(Miejsce/Location):
Spotkanie online
(Organizator/Organizer):
KPK/NCBR

W ramach wiosennego cyklu webinariów dedykowanych ofercie konkursowej na 2024 rok w ramach Misji UE mamy przyjemność zaprosić Państwa na webinarium dotyczące Misji Rak. Spotkanie on-line odbędzie się w czwartek, 9 maja w godz. 10:00 – 11:30.

W trakcie spotkania przedstawimy Państwu tematykę konkursową na rok 2024 w ramach misji Rak.  Zaprezentujemy też projekt HIT-GLIO (Celowanie w interakcje guz-gospodarz w glejakach złośliwych u dzieci w celu wzmocnienia odpowiedzi przeciwnowotworowej i poprawy skuteczności radio- i immunoterapii) koordynowany przez Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN.

W dalszej części spotkania zaprezentujemy inne fundusze europejskie finansujące działania związane z onkologią (program EU4Health i ERA-NET TRANSCAN-3). Na zakończenie pokażemy Państwu nowe tematy konkursowe na rok 2024 ostatnio dodane do oferty klastra Zdrowie. 

Misje w Programie Horyzont Europa to innowacyjna forma współpracy na rzecz poprawy jakości życia ludzi w Europie i poza nią. Głównym celem misji Rak jest poprawa jakości życia ponad 3 milionów ludzi poprzez działania w pięciu obszarach interwencji: 

  • lepsze zrozumienie raka, 
  • lepsza prewencja, badania przesiewowe i wczesne wykrywanie,
  • nowa lub ulepszona diagnostyka i leczenie,
  • uzyskanie jak najlepszej jakości życia pacjentów i ich rodzin.  

Serdecznie zapraszamy do rejestracji i udziału w spotkaniu! 

Wstępna agenda tutaj.

Rejestracja/Registration

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.