Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Misja Neutralne klimatycznie i inteligentne miasta oraz Nowy Europejski Bauhaus (NEB) – webinarium

(Data i czas/Date & Time):
08/05/2024  10:00 - 11:30
(Miejsce/Location):
Spotkanie OnLine
(Organizator/Organizer):
KPK/NCBR

Zapraszamy Państwa na wydarzenie poświęcone Misji Neutralne Klimatycznie i inteligentne miasta (Transformacja ekologiczno-społeczna miast) oraz powiązanemu z nią kierunkowi Nowy Europejski Bauhaus (NEB). 

Celem tej Misji jest wsparcie i promocja 100 europejskich miast w ich transformacji systemowej w kierunku neutralności klimatycznej do 2030 r. i przekształcenie tych miast w ośrodki eksperymentów i innowacji. 

Miasta nadają się do tej roli idealnie – stanowią tygiel w którym współistnieją i krzyżują się strategie neutralności klimatycznej w zakresie energii, transportu, budynków, a nawet przemysłu i rolnictwa. Zaś dostęp do większego kapitału i know-how pozwala tworzyć korzyści skali niezbędne do pilotowania i rozwijania nowych pomysłów i koncepcji.  

Inicjatywa Nowy Europejski Bauhaus zakłada rozwinięcie synergii między inwestycjami w badania naukowe i innowacje, innymi instrumentami finansowania i inwestycjami sektora prywatnego. Jej zadaniem jest współpraca z obywatelami w celu budowania większej akceptacji społecznej dla polityki Zielonego Ładu, promując społeczną odpowiedzialność za ekologiczne rozwiązania i zachęcając do zmian zachowań niezbędnych do osiągnięcia celów tego planu.  Wsparciem będą tu ogłoszone w Programie Pracy dla Misji na 2024 rok cztery tematy, które mają realizować idee Nowego Europejskiego Bauhausu, tj. łączenia estetyki, ekologii, dostępności społecznej i cenowej.

Podczas spotkania przedstawimy Państwu tematykę konkursową na 2024 rok, przedstawimy przykłady realizowanych projektów oraz porozmawiamy o tym, jak ważne jest uwzględnienie estetyki przy projektowaniu innowacyjnych rozwiązań, czyli o NEB. 

 W webinarium wezmą udział:

  • Aleksandra Olejnik, KE (tbc) 
  • Przedstawiciele projektu NEEST ( Wojciech Racięcki, Andrzej Leszczyński, DRIM/NCBR) 
  • Małgorzata Kapica, KPK/NCBR 
  • Aneta Maszewska KPK/NCBR 

Rejestracja/Registration

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.