Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Jak przygotować się do oceny projektu w ramach programu H2020

Data i czas:
08/10/2020  11:00 - 12:30
Miejsce:
On-line
Organizator
RPK Region Południowy

RPK CTT PK zaprasza na szkolenie, na którym dowiedzą się Państwo jak przygotować się do oceny projektu w ramach programu Horyzont 2020.

Podczas wykonywania projektów H2020 ich efekty są monitorowane na dwóch lub trzech panelach oceny okresowej.
Liczba ocen zależy od długości projektu. Projekty trwające poniżej 36 miesięcy są monitorowane dwukrotnie (ocena śródokresowa oraz ocena końcowa). Natomiast projekty trwające dłużej niż 36 miesięcy są monitorowane trzykrotnie (trzy oceny, w tym ocena końcowa).

Szkolenie ma na celu zaprezentowanie pytań jakich należy się spodziewać podczas tzw. Review Panel i pomóc uczestnikom projektów H2020 w prawidłowym przygotowaniu raportów przedstawianych do oceny.

Ocena ekspercka obejmuje trzy etapy:

  1. przygotowanie wstępnego raportu
  2. spotkanie z uczestnikami projektu w celu wyjaśnienia wątpliwości
  3. przygotowanie finalnego raportu przez ekspertów.

Każdy z tych etapów zostanie omówiony. Na szkoleniu zostaną przedstawione również rady eksperta w jaki sposób monitorować projekt pod względem formalnym i finansowym, aby ocena ekspercka była pozytywna.

Szkolenie poprowadzi prof. Paweł Ocłoń  z Katedry Energetyki Politechniki Krakowskiej, który jest ekspertem/monitorem Komisji Europejskiej i czterokrotnie w latach 2018 i 2019 oceniał projekty H2020 w trakcie ewaluacji śródokresowej oraz finalnej.

Po prezentacji (1h) zapraszamy na 30-minutowy czat z Prezenterem.

LINK do rejestracji na spotkanie online.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.