Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Europejskie Dni Badań i Innowacji 2020

Data i czas:
22/09/2020 09:00 - 24/09/2020 18:00
Miejsce:
On-line
Organizator
Komisja Europejska

Komisja Europejska zaprasza do udziału w dniach 22-24 września 2020 r. w Europejskich Dniach Badań i Innowacji 2020. W tym roku to wydarzenie odbędzie się całkowicie wirtualnie.

Rejestracja

Europejskie Dni Badań i Innowacji to coroczne sztandarowe wydarzenie Komisji Europejskiej, które gromadzi decydentów, naukowców, przedsiębiorców i obywateli, aby mogli debatować i wspólnie kształtować przyszłość badań i innowacji w Europie.

Tegoroczny format będzie okazją do podsumowania osiągnięć w zakresie badań i innowacji w globalnej reakcji na pandemię koronawirusa i wykorzystania reakcji UE: koordynacji doskonałej nauki w zakresie zdrowia, ożywienia społecznego i gospodarczego.

AGENDA

Sesje interaktywne umożliwią uczestnikom wymianę informacji na temat tego, w jaki sposób polityka i finansowanie badań naukowych i innowacji mogą pomóc w odbudowie Europy i utorować drogę do zielonej, cyfrowej i odpornej na kryzysy przyszłości. Podobnie jak w ubiegłym roku, edycja 2020 będzie obejmowała trzy dni intensywnego współtworzenia polityki, prowokujących do myślenia paneli dyskusyjnych oraz możliwości dobierania partnerów.

W tym przełomowym roku: po bezprecedensowym globalnym kryzysie, tuż przed uruchomieniem Horyzontu Europa – kolejnego programu badań i innowacji rozpoczynającego się w 2021 r. – oraz rozszerzonej Europejskiej Przestrzeni Badawczej, wydarzenie to stanowi wyjątkową okazję do omówienia, w jaki sposób badania i innowacje będą przynosiły korzyści dla przyszłości Europy.

 

Wystawa „Science is wonderful!”

Chcesz zobaczyć naukę w akcji? Zaproś swoich przyjaciół, rodzinę, kolegów z klasy i nauczycieli, aby dołączyli do nas wirtualnie podczas wydarzenia „Science is Wonderful!”. I doświadczaj przyszłości przez ekran komputera – od poznawania przełomowych wyników nauki poprzez praktyczne eksperymenty, pokazy na żywo i czaty z naukowcami europejskimi i międzynarodowymi.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.