Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

ABC wniosku projektowego w Horyzoncie Europa


Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Horyzontu Europa zaprasza na cykl szkoleń „ ABC wniosku projektowego w Horyzoncie Europa” . Pierwsze spotkanie w Nowym Roku  odbędzie się 17 stycznia 2023 roku w godzinach 10:00-14:30.

Podczas spotkania on-line  powiemy na co zwrócić uwagę przygotowując wniosek projektowy w części administracyjnej A (Application form Part A), a przede wszystkim w części merytorycznej B (Project proposal – Technical description – Part B). Powiemy co nowego pojawiło się w zapisach dokumentacji konkursowej Horyzontu Europa.

Tematem spotkania będą projekty typu:

  • Research and innovation actions (RIA) –projekty badawczo-innowacyjne,
  • Innovation actions (IA) – projekty innowacyjne,
  • Coordination and support actions (CSA) – projekty wspierające.

Tego typu projekty występują przede wszystkim  w drugim filarze Horyzontu Europa (HE): Globalne wyzwania i europejska konkurencyjność przemysłowa, w Misjach w  Infrastrukturach badawczych (filar pierwszy HE)  oraz w Europejskich Ekosystemach Innowacji (filar trzeci HE – w większości są to projekty typu CSA) jak również w Programie Euratom (Program badawczo-szkoleniowy Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej na lata 2021–2025).

Na portalu Funding & tender opportunities w zakładce „Jak uczestniczyć?” Komisja Europejska zamieściła między innymi standardy szablonów:

Szkolenie poprowadzi Joanna Niedziałek – Ekspert KPK.

Szczegóły dotyczące platformy spotkania zostaną przesłane do zarejestrowanych osób.

Rejestracja

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.