Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

KPK zaprasza na wydarzenia w obszarze NMBP

Już w przyszłym tygodniu będzie możliwość zapoznania się z tematyką  najnowszych konkursów na lata 2018-2020 w ramach obszaru obejmującego Nanotechnologię, zaawansowane materiały, zaawansowane systemy produkcji i przetwarzania oraz biotechnologię (NMBP).

Wspierane jest opracowanie i wdrożenie nowych zastosowań nanotechnologii i technologii materiałowych w sektorach o największym oddziaływaniu społecznym, takich jak zdrowie, energia, transport i środowisko, a także wykorzystywanie wielosektorowego potencjału nanotechnologii i zaawansowanych materiałów dla podniesienia konkurencyjności i wzmacniania zrównoważonego wzrostu.

Serdecznie zapraszamy:

Te nowe inicjatywy w założeniach mają budować ekosystem generujący innowacje materiałowe w obszarach swojego działania. Ich jądrem mają być europejskie konsorcja oferujące usługi dostępu do zaawansowanej infrastruktury oraz wiedzy eksperckiej firmom, przede wszystkim małym i średnim przedsiębiorstwom. Komisja oczekuje, że utworzone huby po okresie inkubacji wspieranej z programu Horyzont 2020 uzyskają trwałość, dlatego istotne jest ustanowienie tych struktur zgodnie z krajowymi i regionalnymi politykami innowacyjnymi.

W spotkaniu oczekujemy udziału  instytucji  oraz firm posiadających nowoczesne infrastruktury badawcze oraz zaplecze eksperckie, które mogłyby być wykorzystywane do działania hubów; naturalnymi kandydatami wydają się być konsorcja i instytucje, które zbudowały infrastruktury dla badań materiałowych w ramach funduszy strukturalnych.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy osoby, które zapisały się na to wydarzenie – a nie będą mogły do nas dotrzeć – o poinformowanie organizatorów:

małgorzata.kapica@kpk.gov.pl

jaroslaw.piekarski@kpk.gov.pl

Dziękujemy za zrozumienie.

Zespół NMBP

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.