Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Wiosenny Tydzień z Klastrami w programie Horyzont Europa

  • Opublikowano: 19 kwietnia 2022
  • Autor: redakcja

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w wiosennej edycji wydarzenia Tydzień z Klastrami, która odbędzie się w dniach 23-30 maja 2022 r. w formule on-line. Będzie to cykl spotkań informacyjnych na temat bieżących konkursów lub inicjatyw, podejmowanych w ramach sześciu szerokich klastrów tematycznych w II filarze programu Horyzont Europa.

Filar II – Globalne wyzwania i europejska konkurencyjność przemysłowa, z budżetem ponad 53 mld euro – mierzy się z wyzwaniami, przed którymi stoi Europa i świat: od walki z rakiem po przystosowanie się do zmian klimatu, ochronę dziedzictwa kulturowego, przyjazne i ekologiczne miasta, ochronę wód i oceanów, czy też zapewnienie zdrowych gleb z myślą o zdrowej żywności, zdrowiu ludzi, o przyrodzie i klimacie. Ważnym wyzwaniem jest także zwiększenie konkurencyjności przemysłowej Europy oraz dostarczanie najnowocześniejszych technologii.

W konkursach mogą uczestniczyć firmy: małe i duże, ale także startupy, instytuty badawczo-naukowe, uczelnie oraz jednostki administracji publicznej. Projekty realizowane są w międzynarodowych konsorcjach.

Naukowcy i innowatorzy mają możliwość  aplikowania o dofinansowanie projektów na różnych poziomach gotowości technologicznej. Dofinansowanie to może sięgać od 1 do ponad 20 mln euro. Tematyka projektów musi odpowiadać na wyzwania określone w programach pracy poszczególnych konkursów.

Organizowane przez nas spotkania mają na celu przybliżenie tematyki konkursów na rok 2022 oraz przedstawienie informacji dotyczących różnych inicjatyw podejmowanych w klastrach. Eksperci omówią zasady uczestnictwa w projektach, a zaproszeni beneficjenci podzielą się z uczestnikami wydarzenia swoimi doświadczeniami i praktycznymi wskazówkami.

Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy urzędników KE, doświadczonych ekspertów zaangażowanych w proces przygotowania i implementacji konkursów oraz realizatorów projektów.

Terminy spotkań dedykowane poszczególnym klastrom przedstawiają się następująco:

Poniedziałek, 23 maja 2022Klaster 4 – Technologie cyfrowe, przemysł i przestrzeń kosmiczna [REJESTRACJA]
Wtorek, 24 maja 2022Klaster 3 – Bezpieczeństwo cywilne na rzecz społeczeństwa [REJESTRACJA] oraz Klaster 2 – Kultura, kreatywność, społeczeństwo [REJESTRACJA]
Środa, 25 maja 2022Klaster 6 – Żywność, biogospodarka, zasoby naturalne, rolnictwo i środowisko  [REJESTRACJA]
Piątek, 27 maja 2022Klaster 5 – Klimat, energia, transport  [REJESTRACJA]
Poniedziałek, 30 maja 2022Klaster 1 – Zdrowie [REJESTRACJA]

.

UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY 

Zaplanuj już dziś swój kalendarz i weź udział w tych szczególnych spotkaniach! Klastry to połowa budżetu Horyzontu Europa, zatem jest o co się ubiegać!

Serdecznie zapraszamy!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.