Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Warsztaty w ramach projektu VULKANO w Madrycie

28 listopada 2019 r. w Madrycie odbędą się warsztaty tematyczne projektu VULKANO, w ramach targów MetalMadrid. Podczas spotkania omówione zostaną najnowsze rezultaty projektu oraz metody ich wykorzystania w praktyce. Partnerzy projektu zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału i podzielenia się swoimi doświadczeniami.

Celem projektu jest modernizacja dwóch typów pieców przemysłowych stosowanych w trzech energochłonnych sektorach przemysłowych: stalowym, ceramicznym i aluminiowym. Działania projektu obejmują m.in. badania nowych materiałów ogniotrwałych, optymalizację współspalania gazu ziemnego i syntezowego z biomasy lub gazu procesowego oraz zaawansowane systemy monitoringu i kontroli. Wdrożenie nowych rozwiązań ma przynieść 20-procentowy wzrost efektywności energetycznej pieców.

Projekt jest realizowany przez międzynarodowe konsorcjum złożone z 12 partnerów z Hiszpanii, Słowenii, Francji Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Turcji i Polski. Koordynatorem projektu jest Fundacion Circe Centro de Investigacion de Recursos y Consumos Energeticos, Saragossa (Hiszpania). Polskim partnerem projektu jest Instytut Energetyki.

Rejestracja na warsztaty.
Informacje na temat projektu.

VULKANO flyer_v03

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.