Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Warsztat: EU Materials Landscape

Mamy przyjemność ogłosić warsztat pt. “EU Materials Landscape” zorganizowany przez EUMAT, E-MRS oraz NCP4Industry.
Wydarzenie to obędzie się 19 września 2024 r. w Warszawie w ramach konferencji E-MRS 2024 Fall Meeting.

Warsztat ma na celu pokazanie kluczowych elementów europejskiego krajobrazu zaawansowanych materiałów.
Zaawansowane materiały to kluczowe elementy odporności UE i otwartej autonomii strategicznej. Znajdują się one na liście dziesięciu krytycznych obszarów technologii dla bezpieczeństwa gospodarczego oraz utrzymania przywództwa w zakresie innowacji i konkurencyjności przemysłowej EU na strategicznych rynkach światowych. W trakcie tego warsztatu zostaną przybliżone inicjatywy badawcze, projekty i programy wspierane przez UE i państwa członkowskie w zakresie rozwoju badań nad materiałami.

Uczestnicy warsztatu mogą spodziewać się zagłębienia wiedzy, przykładów success stories oraz omówienia potrzeb w zakresie rozwoju zaawansowanych materiałów w UE. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Komisji Europejskiej, EUMAT, E-MRS, NCP4Industry, eksperci przemysłowi oraz praktycy.

Podsumowanie:

Podczas warsztatu „EU Materials Landscape” odbędą się dyskusje na temat skoordynowanego podejścia do finansowania i współpracy między instytucjami UE, rządami krajowymi oraz organami regionalnymi. Wydarzenie podkreśli znaczenie zasad Bezpiecznego i Zrównoważonego Projektowania (SSbD) w celu zapewnienia bezpieczeństwa i skuteczności zaawansowanych materiałów.

W ramach warsztatu zaplanowany został Round Table, podczas którego zostaną omówione aspekty koordynacji i zarządzania, wykorzystując mocne strony różnych podmiotów finansujących, w kontekście wsparcia postępu badań nad zaawansowanymi materiałami.

Rejestracja na warsztat jest bezpłatna i dostępna pod liknkiem.

Zapraszamy do wzięciu udziału w „EU Materials Landscape” i tym samym w dyskusji, wymianie poglądów.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.