Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
EIC accelerator

UWAGA: EIC Accelerator – zmiana w sposobie aplikacji

Z dniem 2 czerwca 2023 platforma aplikacyjna do EIC Accelerator zostaje wycofana z użycia (kwestie prawne z dostawcą). Oznacza to, że firmy nie mogą już korzystać z platformy EIC AI do składania wniosków do konkursów EIC Accelerator. W związku z tym najbliższy termin odcięcia przyjmowania wniosków został przesunięty na 21 czerwca 2023.

W okresie przejściowym, portal Funding & Tender będzie służył do aplikacji dla pełnych wniosków EIC Accelerator (step 2). Nowa platforma informatyczna EISMEA zostanie otwarta dla krótkich wniosków (step 1) od początku lipca.

Na chwilę obecną prowadzone są następujące działania:

  1. KE umieściła ogłoszenia o zaistniałej sytuacji na platformie EIC AI (sytuacja nie jest spowodowana jakimkolwiek cyberatakiem ani naruszeniem danych).
  2. Udostępniono informację o możliwości składania wniosków w portalu Funding & Tenders Horyzont Europa. Formularze wniosków będą znacznie krótsze i prostsze (zgodnie z zaleceniami Rady EIC).
  3. Najbliższy cut-off -termin składania pełnych wniosków (etap 2) 7 czerwca 2023 r. został przesunięty na 21 czerwca 2023 r. o godz. 17.00.
  4. Wnioskodawcy, którym wymagany zasadami konkursu 12-miesięczny okres na przygotowanie pełnej aplikacji, wypada pomiędzy 7 czerwca a 4 października 2023 będą mogli złożyć aplikację w terminie do 4 października 2023 (na kolejny cut-off).
  5. Został opublikowany FAQ dla wnioskodawców na różnych etapach aplikacji – z instrukcjami. FAQ jest na bieżąco aktualizowany proszę sprawdzać!
  6. Aplikujący do etapu II (pełen wniosek), którzy są w trakcie składania lub złożyli już wniosek w ostatnim czasie dostaną drogą mailową materiał zapisany w systemie (tak by móc przenieść dane do nowego formularza) oraz link do portalu Funding & Tenders umożliwiający aplikację. UWAGA: jeśli ktokolwiek z dopuszczonych do step 2 nie otrzyma w tym tygodniu maila z KE z linkiem dostępowym prosimy o informację – będziemy interweniować.
  7. Na stronie dostępne jest także nagranie szkolenia EIC dotyczącego aplikacji w nowym systemie.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.