Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Tematyka miejska w programie Horyzont Europa

W programie Horyzont Europa jest 35 tematów konkursowych (takich, na które nabór trwa obecnie lub rozpocznie się w 2024 roku), które mogą być dla miast potencjalnym źródłem finansowania działań rozwojowych oraz wprowadzania innowacyjnych rozwiązań.

Program Horyzont Europa poprzez ogłaszane konkursy szuka odpowiedzi na wyzwania, które stawia przed nami współczesny świat. Projekty realizowane w ramach programu pomagają beneficjentom, w tym miastom i regionom Europy znaleźć efektywne sposoby na przystosowanie się do częstszych – i coraz dotkliwszych – fal upałów, burz i powodzi, pozwolą poradzić sobie z kryzysem energetycznym, zazielenić przestrzeń miejską, a także zapewnią wsparcie i zaangażowanie mieszkańców miast w nadchodzące przemiany.

W załączeniu przedstawiamy tematy naborów podzielone na kilka obszarów problemowych, takich jak: budownictwo efektywne energetycznie, mobilność, żywność, rolnictwo, biogospodarka, współpraca z przemysłem oraz technologie kosmiczne.

Szczegóły każdego tematu oraz konkursy pod nie podlegające znajdują się w tabeli w postaci linku. Podane są również dane kontaktowe do ekspertów Krajowego Punktu Kontaktowego, opiekujących się danym zagadnieniem i nabory w jego zakresie.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą konkursową i aplikowania o granty!

Konkursy_Miasta_2024_HE (1)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.