Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Śląski Uniwersytet Medyczny w kolejnym projekcie IMI2 JU walczy z cukrzycą

Została podpisana umowa grantowa dla projektu INNODIA HARVEST„Podejścia translacyjne do terapii modyfikującej choroby cukrzycy typu 1 – HARVESTing the fruits of INNODIA”, w ramach 19. konkursu  Inicjatywy Leków Innowacyjnych (IMI2 JU). Badania prowadzone są przez konsorcjum 39 partnerów, w tym Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Realizacja projektu rozpoczęła się 1 maja 2020 i potrwa trzy lata.

Był to specjalny (ograniczony) konkurs, mający wspierać dalsze działania badawcze w tych wyjątkowych przypadkach, w których konieczne jest umożliwienie działającym z powodzeniem konsorcjom oparcia się na osiągnięciach ich dotychczasowych działań, przejścia do kolejnego etapu wyzwania i zmaksymalizowania wpływu wyników dotychczasowych działań. Finansowane będą dwa projekty.

Jednym z nich jest INNODIA HARVEST opierający się na dotychczasowym projekcie  INNODIA „Translacyjne podejście do terapii modyfikującej chorobę cukrzycy typu 1: innowacyjne podejście do zrozumienia i zatrzymania cukrzycy typu 1.” Konsorcjum INNODIA HARVEST proponuje ambitny program, który ma na celu zapobieganie i zatrzymywanie T1D poprzez ukierunkowane cele skupiające się na konsolidacji i innowacji. Głos ludzi żyjących z T1D i ich rodzin będzie zajmował centralne miejsce w INNODIA HARVEST, aby stymulować wdrażanie nowych, optymalnych dla pacjenta wyników, kształtować badania kliniczne i wprowadzać znaczące zmiany w podejściu do choroby.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.