Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Graficznie przedstawiona informacja o konkursie dla misji UE

Są już otwarte pierwsze konkursy dla misji UE

  • Opublikowano: 25 czerwca 2021
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska otworzyła konkursy dla misji w programie Horyzont Europa. Misje UE są integralną częścią programu i stanowią zobowiązanie do rozwiązywania głównych wyzwań społecznych, takich jak walka z rakiem, przystosowanie się do zmian klimatu, ochrona wód i oceanów, życie w bardziej ekologicznych miastach oraz zapewnienie zdrowej gleby i żywności.

Program Horyzont Europa uwzględnia w ramach klastrów filaru II misje badawcze i innowacyjne, których celem jest zwiększenie skuteczności finansowania poprzez dążenie do jasno określonych celów i konkretny wpływ na codzienne życie. Każda z pięciu misji funkcjonuje jako portfolio działań i przyczyni się do realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu, Europejskiego Planu Walki z Rakiem oraz Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Program Prac Misji UE 2021

Zaproszenia do składania wniosków dotyczą koordynacji działań uzupełniających misji.

Projekty będą wybierane do finansowania w jednoetapowej ocenie.

Jak złożyć wniosek?

Wszystkie informacje o finansowaniu i szczegóły dotyczące składania wniosków znajdują się na komisyjnym portalu Funding and Tennders.

Podręcznik Online  jest przewodnikiem po procedurach od złożenia wniosku do zarządzania projektem.

Znajdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące składania wniosków, oceny i zarządzania projektami w portalu Funding & Tennders FAQ.

W przypadku pytań dotyczących dowolnego aspektu programów badawczych UE, zachęcamy do kontaktu z ekspertami KPK.

KONTAKT

Złożone wnioski są oceniane przez niezależnych ekspertów pochodzących z bazy  zewnętrznych ewaluatorów Komisji Europejskiej.

(Źródło: Europejska Agencja Wykonawcza ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.