Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Ruszyła Europejska Rada ds. Innowacji – znane są już terminy konkursów

  • Opublikowano: 18 marca 2021
  • Autor: redakcja

18 marca 2021 r. Komisja Europejska zainaugurowała wirtualnie Europejską Radę ds. Innowacji (EIC). Inicjatywa dysponuje budżetem wysokości ponad 10 mld euro na lata 2021-2027, który przeznaczy na rozwój i rozbudowę przełomowych innowacji.

EIC przeszła udany 3-letni pilotaż w ramach programu Horyzont 2020. Pełnoprawnie dziś zainaugurowana EIC jest nie tylko nowością programu Horyzont Europa, ale również wyjątkowym instrumentem w skali światowej: łączy badania nad powstającymi technologiami z programem akcelerującym i specjalnym funduszem kapitałowym, European Innovation Council Fund w celu zwiększenia skali innowacyjnych przedsiębiorstw typu start-up oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Na wsparcie tego funduszu zostanie przeznaczone około 3 mld euro z budżetu EIC.

W dniu inauguracji opublikowano pierwszy roczny Program Pracy EIC, otwierający możliwości finansowania projektów kwotą ponad 1,5 mld euro.

Terminy konkursów EIC

W 2021 r. wnioski  można składać w ramach dwóch typów naborów:

  • Open – bez ograniczeń tematycznych
  • Challenges – dedykowanego dla projektów w tematach określonych w Programie Pracy

Planowane terminy naborów do tegorocznych konkursów dla innowatorów:

  • EIC Accelerator – wnioski skrócony: nabór ciągły; pełne wnioski: 9 czerwca, 6 października 2021
  • EIC Pathfinder – Open: 19 maja, Challenges: 27 października 2021
  • EIC Transition22 września 2021.

Nabór wniosków do EIC Accelerator jest teraz dwuetapowy: na początek składa się krótki wniosek, który zostanie oceniony po 4 tygodniach, a dla tych, którzy przejdą dalej – II etap złożenia pełnego wniosku. Wnioskodawcy, których wnioski zostaną pozytywnie ocenione w pierwszym etapie, będą mieli maksymalnie 12 miesięcy, aby złożyć wniosek pełny.


.
W 2021 r. zostaną również ogłoszone konkursy na dwie nagrody EIC Prize:

Planowane ogłoszenie tych konkursów: I lub II kwartał 2021, planowany termin zamknięcia naboru: II/III kwartał 2021.

Europejska Rada ds. Innowacji będzie głównym tematem dnia Informacyjnego, na który zapraszamy Państwa już 26 marca 2021 oraz Konferencji otwierającej w Polsce program Horyzont Europa, która odbędzie się on-line 16 kwietnia 2021. Serdecznie zapraszamy do udziału w obydwu wydarzeniach!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.